تاریخ انتشار: 27مهر1394|12:56

| کد خبر: 33716

ایلامی‌ها امیدوارترین مردم به آینده کشور

وکیل ملت: نتایج نظرسنجی ایرنا نشان داد، 73.8 درصد مردم ایران از عملکرد دولت یازدهم راضی و نسبت به بهبود شرایط کشور با حضور دولت روحانی امیدوار و در این میان ایلامی ها جزو امیدوارترین مردم کشور به سرنوشت و آینده کشور هستند.

این نظرسنجی توسط خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در دو مرحله (بهار و تابستان) 1394 و با فاصله زمانی 3 ماهه (پایان هر فصل) در تهران و 30 مرکز استان انجام شده است.
بر پایه نتایج به دست آمده، رضایت مردم از عملکرد دولت یازدهم در سه ماهه دوم امسال افزایش 11.6 درصدی داشته است؛ این درحالیست که در فصل گذشته 62.2 درصد شهروندان ایرانی از عملکرد دولت ابراز رضایت کرده اند.
مطابق این نظرسنجی 69 درصد مردم معتقدند ارزش ها توسط دولت یازدهم حفظ و رعایت شده و 59.3 درصد هم اعلام کرده اند که انتظارات آنان توسط دولت برآورده شده است.
همچنین 56.4 درصد مردم اعتقاد دارند دولت در حوزه تلاش برای رفع نیازهای کشور موفق بوده است.
بر پایه این اطلاعات، میزان رضایت مردم از عملکرد دولت در حوزه تلاش برای رفع نیازهای کشور از جمله مهار تورم و گرانی (با رشد 8.3 درصدی)، رفع تحریم ها (با رشد 18.2 درصدی)، برقراری امنیت ( با رشد 4.9 درصدی)، رسیدگی به وضعیت بیمه (با رشد 4.3 درصدی)، دارو (با رشد 14.4 درصدی) و خدمات بیمارستانی(با رشد 0.4 درصدی) و همچنین عملکرد دولت در بهبود رابطه با کشورهای منطقه و همسایه (با رشد 13.8 درصدی) و بهبود رابطه با دولت های غربی و آمریکا (با رشد 14.3 درصدی) نسبت به فصل گذشته رو به رو است.
رضایت مندی مردم از عملکرد دولت در زمینه انتظارات شهروندان نیز نسبت به سه ماه گذشته (بهار 94) با افزایش مواجه است، به طوری که عملکرد دولت در مباحث دفاع از حقوق هسته ای رشد 11.4 درصدی و کمک به پیشرفت علمی کشور رشد 6.3 درصدی را نشان می دهد.
در سایر مباحث نیز میانگین رشد 5 درصدی وجود دارد.
عملکرد دولت در حفظ ارزش هایی همچون حفظ منزلت واقعی ایران در جهان از رشد 16.6 درصدی، حفظ هویت ایرانی از رشد 13.8 درصدی و مقتدر بودن از رشد 13.1 درصدی نسبت به خرداد ماه برخوردار بوده است.
در تمامی حوزه های بررسی عملکرد دولت در شش ماهه اول سال جاری میانگین بالای 50 درصد نمره به ثبت رسیده است.
در حوزه مسایل اقتصادی مردم 52.7 درصد از کل نمره میانگین، در حوزه مسایل اجتماعی 59 درصد از کل نمره میانگین، در حوزه مسایل سیاسی 67.5 درصد از کل نمره میانگین و در حوزه مسایل فرهنگی 64.7 درصد کل نمره میانگین را به این موضوع ها اختصاص داده اند.
بر پایه این نتایج، عملکرد دولت در موضوع های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی با افزایش رضایت مندی بین 3.2 تا 4.3 درصدی مواجه است.
نتایج این نظرسنجی نشان داد، 73.4 درصد مردم نسبت به آینده امیدوارند و به برنامه های دولت خوش بین هستند؛ این میزان نسبت به فصل گذشته 11.4 درصد رشد را نشان می دهد.
همچنین 66.1 درصد مردم ایران پیرامون چشم اندار آینده ایران نظر خوش بینانه ای دارند، این رقم در مقایسه با فصل بهار با رشد 11.4 درصدی رو به رو است.
بر پایه همین اطلاعات، شهرهای بوشهر با 93.2 درصد، ایلام با 91.6 درصد، بیرجند با 84.7 درصد، سنندج با 83.4 درصد، بجنورد با 82.8 درصد و اهواز با 82.6 درصد امیدوارترین شهرها نسبت به آینده ایران هستند.
این نظرسنجی به روش تصادفی و متناسب با جمعیت هر مرکز استان صورت گرفت و هدف اصلی آن مقایسه و سنجش میزان رضایت مندی شهروندان از عملکرد دولت یازدهم در شش ماه نخست سال است.
ایرنا با روی کار آمدن دولت یازدهم به هدف سنجش میزان رضایت مندی شهروندان از عملکرد دولت و رئیس جمهوری اقدام به انجام نظرسنجی های دوره ای کرده است.

کلید واژه ها دولت - امیدواری - ایلام
دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top