تاریخ انتشار: 27مهر1394|18:49

| کد خبر: 33956

کاندیداها نبايد بي‌دليل از انتخابات محروم شوند

وکیل ملت: وزير اطلاعات با اشاره به حرکت امام راحل (ره) در مساله انقلاب که تکليف محور بوده است، گفت: ما در مذاکرات هسته‌اي هم از روش امام حسين (ع) استفاده کرديم.

سيد محمود علوي در اجلاس سراسري روساي دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالي، پژوهشگاه‌ها و پارک‌هاي علمي و فناوري سراسر کشور ضمن تسليت ايام سوگواري سيد و سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين (عليه السلام) اين واقعه را نه تقابل دو طرف بلکه تجاوز يک طرف درگيري قلمداد کرد و اظهارداشت: در واقعه کربلا عاطفه و احساس و تفکر انسان تحريک مي‌شود ولي بخش عاطفه و احساس زودگذر است ولي تفکر عاشورايي هميشه ماندگار است و اگر مي‌خواهيم اين تفکر به اعمال و رفتارمان حاکم شود بايد عقل و فکرمان حسيني باشد.

وزير اطلاعات با اشاره به حرکت امام راحل (ره) در مساله انقلاب که تکليف محور بوده است، گفت: ما در مذاکرات هسته‌اي هم از روش امام حسين (عليه السلام) استفاده کرديم. وي در ادامه با بيان اينکه سيستم اطلاعاتي کشور خود را خدمتگزار مردم به حساب مي‌آورد، افزود: پيام‌هاي مقام معظم رهبري براي دانشگاه‌ها نشانگر لزوم آرامش و اطمينان در دانشگاه‌ها و مراکز علمي است و ما وظيفه خود مي‌دانيم آرامش و امنيت را فراهم کنيم به صورتي که استاد و دانشجو با اطمينان خاطر، درس بدهد و سؤال کند و حاکميت چنين فضايي است که موتور علمي کشور را به حرکت در مي‌آورد. علوي با بيان اينکه راهبرد وزارت اطلاعات درخصوص دانشگاه‌ها، ابراز عقايد و افکار و تدريس با دلايل منطقي و متقن است، خاطرنشان کرد: در اين شرايط امنيت با هماهنگي دانشگاهيان و با هزينه کمتر در اين مراکز آموزش عالي ايجاد مي‌شود و کاملاً معتقديم که همراهي دانشگاهيان با سيستم اطلاعاتي کشور نقش موثري در ايجاد آرامش و امنيت دارد. وي با بيان اينکه مجموعه وزارت اطلاعات، پليس امنيت نيست، ادامه داد: امروزه مجموعه افرادي که در وزارت اطلاعات خدمت مي‌کنند، يک مجموعه علمي تحصيل کرده و متفکر است و افرادي هم که جذب مي‌شوند از همين گروه فرهيخته و باسواد هستند. علوي در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينکه انتخابات حق الناس است گفت: ما در آستانه انتخابات مجلس شوراي اسلامي به عنوان نماد مردم‌سالاري قرار داريم که بايد رقابتي سالم و تعيين کننده براي مردم باشد و با امنيت کامل و همه‌جانبه برگزار شود. وي ادامه داد: افرادي که براي کانديداتوري در انتخابات ثبت نام مي‌کنند و به صورت قانوني شرايط ثبت نام را دارا مي‌باشند، نبايد بي‌دليل محروم شوند و اگر اينگونه شود پا روي حق الناس گذاشته شده است. علوي خاطرنشان کرد: تمايلات جناحي نبايد عاملي براي محروم کردن کسي در انتخابات باشد و فقط قانون مصوب در نظردهي وزارت اطلاعات درخصوص سازمان انتخابات مؤثر خواهد بود.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top