قتل کودک بی گناه حاصل از بی احتیاطی پدر

وکیل ملت: سپیده شافعی/در سراسر جهان براساس قوانین و مقررات حقوقی والدین در اغلب موارد مسئولیت بسیاری از رفتارهای کودکان خود را برعهده دارند. خارج از منظر حقوقی نیز والدین موظف به ایجاد فضایی امن و آرام برای کودکان خود هستند تا شرایط رشد و تربیت آنان را در محیطی سالم فراهم آورند. بی دقتی در نگه داری کودکان و حفظ و حراست از محیط زندگی آن ها و رعایت نکردن اصولی اولیه در دور نگه داشتن وسایل و ابزاری نامناسب با سن فرزندان، سلامت آن ها را با خطر مواجه می سازد.

تاریخ انتشار: 28مهر1394|16:14

قتل کودک بی گناه حاصل از بی احتیاطی پدر
| کد خبر: 34539

یکی از این بی دقتی ها در حادثه ای تلخ موجب از بین رفتن جان کودکی بی گناه در شیکاگو آمریکا شد. دو روز پیش دو پسربچه 3 و 6 ساله در حال بازی دزد و پلیس بودند. پدر آنها در محل کار خود و مادر در حال خرید در خارج از منزل بود. پدربزرگ بچه ها که در طبقه دیگری از ساختمان آنها بود کودکان را برای بازی به طبقه پایین فرستاد تا خودش جای سگ خانواده را نظافت کند. پیرمرد در حین کار با شنیدن صدای شلیک گلوله دست از کار کشید و  با پسر 6 ساله مواجه شد که سراسیمه به سمت او می آمد.

اما داستان از چه قرار بود؟ بچه ها در حال بازی بودند که پسر بزرگتر در آشپزخانه اسلحه پر پدرش را که پیچیده در پارچه ای بالای یخچال قرار داشت پیدا می کند و این بار با یک سلاح گرم واقعی بازی از سر گرفته می شود. ناگهان پسرک 6 ساله برادر 3 ساله اش را هدف می گیرد و شلیک می کند. با شلیک گلوله کودک بی جان روی زمین می افتد و برادر ضارب به بالا و نزد پدربزرگ می گریزد. با رساندن کودک سه ساله به بیمارستان  مرگ او تایید می شود.

پلیس در ادامه پدر بچه ها را دستگیر کرد. مایکل سانتیاگو 25 ساله به دلیل عدم توجه به پنهان کردن اسلحه در جایی خارج از دسترس فرزندانش که موجب قتل کودک 3 ساله بی گناه شد، به حبس و پرداخت جریمه75,000دلاری  محکوم شد.

دسته بندی حقوق اجتماعی , حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top