تشکیل شبکه ملی سرآمدان برای کاهش طلاق

وکیل ملت: زنگانه گفت: شبکه ملی سرآمدان پیشگیری از طلاق باید با در نظر قرار دادن اسناد بالادستی و انجام پژوهش‌ها و شناسایی آسیب‌ها و گلوگاه‌های مداخلات به یک هم افزایی در خصوص طلاق برسد.

تاریخ انتشار: 29مهر1394|11:40

تشکیل شبکه ملی سرآمدان برای کاهش طلاق
| کد خبر: 34936

به گزارش وکیل ملت ، علی محمد زنگانه در اولین جلسه اعضای شبکه ملی سرآمدان پیشگیری از طلاق و تحکیم خانواده با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند قضات با کمک خانواده مسئله طلاق توافقی را تقلیل دهند، اظهار کرد: برای لبیک به فرمایشات رهبری و همچنین تحقق منویات قانونگذار که به عهده قوه قضائیه گذاشته شده این جلسه برای یک اقدام هماهنگ بین سازمانها تشکیل شده است.

  وی با بیان اینکه شبکه ملی سرآمدان پیشگیری از طلاق باید با در نظر قرار دادن اسناد بالا دستی و انجام پژوهشها و شناسایی آسیب ها و همچنین شناسایی گلوگاههایی که باید مداخلات در آن تحلیل شود و همچنین به نگاه به تجربیات گذشته به یک هم افزایی در خصوص طلاق و تحکیم خانواده برسیم.   زنگانه با بیان اینکه طلاق امسال طبق آمار سازمان ثبت احوال نزدیک به 16هزار مورد انجام شده و مطالبه مهریه نزدیک به 14هزار مورد بوده این موضوع را نشان می دهد که دعوای خانواده دومین دعوای کشور را به خود اختصاص داده است که این موضوع مسئولیت این کمیته را سنگین تر می کند.   مدیر کل پیشگیری‌های فرهنگی معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با بیان اینکه از سال 89 به بعد سیر کاهنده ازدواج را در کشور تجربه می کنیم و سن ازدواج در عمده کلان شهرها از میانگین کشوری بالاتر است افزود: اگر ضرب و جرح  اتهام و توهین در کشور از جرائم اول است به این دلیل است که خانواده در باز تولیدی سبک ایرانی و اسلامی با ناتوانی روبرو بوده است.        میزان

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top