مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران:

پزشکان تمایلی برای کار در پزشکی قانونی ندارند

وکیل ملت: مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران گفت: پزشکان تمایلی برای کار در پزشکی قانونی ندارند زیرا جذابیتی برای جذب آنها از نظر حقوق و درآمد ندارد.

تاریخ انتشار: 29مهر1394|12:40

پزشکان تمایلی برای کار در پزشکی قانونی ندارند
| کد خبر: 34991

به گزارش وکیل ملت ، قادی پاشا در نشست خبری روز سه شنبه با خبرنگاران در مورد وضعیت بانک ژنتیک در تهران گفت: کار تحقیقاتی و ارزیبابی آغاز شده و جلساتی با قضات و دادستانی ها و زندانها داشته ایم تا اولیت بندی افرادی که باید در این بانک باشند مشخص شود.

وی در مورد هزینه های این طرح و زمان اجرای آن افزود: البته مجرمان سابقه دار، حتی برخی مسئولان و خبرنگاران هم جزو اولویت ها هستند با این حال برای آغاز اجرای ثبت بانک ژنتیک منتظر دستور سازمان پزشکی قانونی کشور هستیم. البته قطعا آزمایش های DNA هزینه زیادی دارد چراکه در بخش خصوصی بیش از 800 هزار تومان برای یک ازمایش دریافت می شود برای همین اولویت بندی کردیم. با این حال شهروندان هم می توانند با پرداخت هزینه در این بانک ثبت شوند.

در ادامه این نشست دکتر علی بخشی معاون پزشکی قانونی تهران هم در مورد طرح دادپزشک گفت: این طرح از ابتدای اردیبهشت ماه سال گذشته در کشور آغاز شد و 8500 متوفی را با مجوز دادپزشک دستور دفن صادر کردیم و هم اکنون 26 استان کشور در حال اجرای طرح هستند.

مدیرکل پزشکی قانونی تهران در پاسخ به مهر در مورد ورود سپاه به آزمایش ژنتیک شهدا مشکلات پرسنل و پزشکان در پزشکی قانونی تهران گفت: چون معراج شهدا و سپاه مسئولیت شناسایی شهدا را دارند خودشان انجام می دهند و اگر کمکی باشد دریغ نمی کنیم. در مورد مشکلات پرسنل هم باید بگویم در برخی شهرهای کشور آزمون برقرار شده حتی یک نفر هم شرکت نکرده است یعنی تمایل چزشکان به ورود و کار در پزشکی قانونی کم است چون حقوق مناسبی ندارد. حتی ملارد و پردیس درخواست ایجاد مرکز پزشکی قانونی داشتند که میسر نیست.

وی از مسئولان تهران خواست تا فکری به حال این اداره کل کنند و اظهار داشت: تامین مواد مصرفی DNA برای قربانیان حج بسیار گران بود با این حال رایگان انجام دادیم.  

 

 

 

مهر

 

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top