احمد خسروی وفا ظهر چهارشنبه در اولین جلسه ستاد پیشگیری از وقوع جرایم و تخلفات انتخاباتی استان اصفهان که در سالن اجتماعات دادگستری استان اصفهان برگزار شد با اشاره به اینکه ارائه آموزش‌های لازم در خصوص قوانین انتخابات برای دست‌اندرکاران این عرصه صورت گرفته است، اظهار داشت: در این راستا دستگاه قضایی نیز تمام توان خود را برای تسریع در رسیدگی به پرونده‌های جرایم انتخاباتی بکار می‌گیرد و به همین منظور هماهنگی دستگاه‌های هیئت‌های نظارتی نیز امری ضروری است.

وی تشکیل ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی را اقدامی مثبت طی سال‌های گذشته دانست و ابراز داشت: در این راستا در سال جاری و با توجه به پیش رو داشتن انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در اسفند ماه این ستاد وظایف سنگینی را در تمام استان‌های کشور بر عهده خواهد داشت.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان با تاکید بر اینکه فعالیت و عملکرد ستادهای پیشگیری از جرایم انتخاباتی در راستای تقویت، تعامل، هماهنگی و هم‌افزایی با سایر نهادهای قانونی مسئول است، اضافه کرد: در این راستا  باید توجه داشته باشیم که فعالیت اجرایی و نظارتی نهادهای قانونی با سایر دستگاه‌های مسئول در تضاد نیست.

وی با اشاره به اینکه در استان اصفهان نیز ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی از ظرفیت و قابلیت نهادها، دستگاه‌ها و بخش‌ها در برنامه‌ریزی و اجرای تدابیر پیشگیرانه استفاده خواهد کرد، ادامه داد: باید توجه داشته باشیم که بخش اعظمی از فعالیت این ستاد بر اقدامات پیشگیرانه از وقوع جرایم انتخاباتی است و در این راستا ارتقای سطح آگاهی عموم مردم جامعه و آموزش قوانین لازم در دستور کار ویژه قرار دارد.

خسروی وفا استفاده از ظرفیت رسانه‌ها و صدا و سیما برای آموزش قوانین انتخابات به عموم مردم را امری ضروری خواند و ابراز داشت: در این راستا باید بسته‌های اطلاع رسانی تهیه و در اختیار رسانه‌ها قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه مرحله نخست انتخابات مجلس شورای اسلامی همزمان با پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری جمعه ۷ اسفندماه برگزار خواهد شد، اضافه کرد: تعداد نمایندگان استان اصفهان در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از پنج به ۶ نفر افزایش یافته است و ۲۰ نماینده از استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی که یکی از آنها نماینده اقلیت ارامنه است، حضور دارند.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان با اشاره به فعالیت ۱۵ حوزه اصلی انتخاباتی در استان اصفهان ابراز داشت: برخی از این حوزه‌ها چندین شهرستان را شامل می‌شوند.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top