برگزاری روز ملی صادرات و اعطای دو مدال صادرات و داغ شدن بازار شایعه در آستانه اجرایی شدن برجام از مهمترن رویدادهای هفته گذشته در حوزه تجارت است.
رستوران‌های امریکایی به ایران می آیند؟!/ داغ شدن بازار شایعه در آستانه اجرایی شدن برجام
درحالی‌که تنها چندگام به اجرایی شدن برجام مانده بازار شایعه نیز در کشور داغ شده و برخی خبر از حضور رستوران‌های آمریکایی در ایران می‌دهند.

پرداخت بدهی دولت به بخش خصوصی راهی برای خروج از رکود
عضوهیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: یکی از طرح های ارائه شده از سوی بخش خصوصی به دولت برای خروج از رکود این بود که دولت بدهی خود را به بخش خصوصی بپردازد اما دولت در برابر این موضوع سکوت اختیار کرده است .

لغو قطعی تحریم‎ها در آذر ماه / افزایش صادرات نفت به محض لغو تحریم‎ها
معاون اول رئیس جمهور گفت: تحریم‌ها در آذر ماه به صورت کلی لغو خواهد شد و دوران جدیدی نیز آغاز خواهد شد و در تلاش هستیم که روزانه 500 هزار بشکه نفت به صادرات خود بیافزاییم.

نمره ای که ظریف به برجام داد/ قول وزیر امور خارجه به صادرکنندگانظریف گفت: اگر از فرصت برجام استفاده نشود و ناامیدی به فعالان اقتصادی و مردم تزریق شود نمره برجام صفر خواهد شد.
نیاز اقتصاد به تدوین استراتژی صادراتی/ نقدینگی و نرخ ارز همچنان مانعی بر سر راه صادرکنندگانرئیس اتاق ایران گفت: در شرایط فعلی اقتصاد ما نیازمند تدوین استراتژی صادراتی است تا برای 20 سال آینده برنامه صادرات مشخص باشد.

الحاق به WTO باید در راس برنامه‌های پساتحریم قرار بگیردرئیس سازمان توسعه تجارت گفت: در آستانه اجرایی شدن برجام باید دیپلماسی اقتصاد و الحاق به WTO در رأس برنامه‌های پس از تحریم قرار بگیرد.
لزوم احیای وزارت معادن و فلزات در برنامه ششمرئیس کمیسیون صنعت اتاق ایران گفت: ناقص بودن نقشه راه صنعت، عدم شفافیت، بی ثباتی در قوانین و مقررات، مفاسد اقتصادی در کنار وجود انحصار، معیوب بودن شبکه های توزیع، مشکلات بسیاری را در کشور رقم زده است.

تورم در قوانین باید کاهش بیابد/ انبوه قوانین مشکل امروز اقتصادنائب رئیس اتاق ایران با تأکید بر اینکه تورم فقط مختص اقتصاد نیست گفت: تورم در قوانین نیز باید کاهش بیابد.

حال بد اقتصاد ناشی از رقابت نابرابر دولت با بخش خصوصی استرئیس اتاق ایران با تأکید بر اینکه حال اقتصاد ایران خوب نیست گفت: در دهه‌های اخیر ورود دولت به اقتصاد و رقابت نابرابر با بخش خصوصی فضای سالم اقتصاد را دچار تنش و رویکرد نادرست کرده است.

وقتی دهان صادرکنندگان با حلوا حلوا شیرین می‌شوددر حالی که وعده های بسیاری برای توسعه‌ی صادرات و اعطای مشوق‌های صادراتی از سوی مسئولان داده می‌شود هنوز مشکلات و موانع پیش روی صادرات در حال خود نمایی هستند.
تحریم بانک مرکزی بالاترین لطمه را به تجارت خارجی زدرئیس کنفدراسیون صادرات با اشاره به اینکه بخشی از مشکلات صادرات در تحریم‌ها نهفته بود گفت: تحریم بانک مرکزی و بسته شدن سوئیفت بالاترین لطمه را به تجارت خارجی زد.
ثبات قیمت گوشت در ماه محرمرئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی با اشاره به رکود در بازار گفت: پیش‌بینی می‌شود قیمت گوشت در ماه محرم تغییر چشمگیری نکند.
تلاش ایران برای پیوستن به شبکه جهانی غذا/ حضور جدی ایران در کشت‌های فرامرزیرئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه هنوز در ارتقای دانش و به روز کردن امکانات در عرصه کشاورزی عقب‎ماندگی داریم برای وصل شده به شبکه جهانی و بازارهای جهانی باید برنامه استراتژیک تدوین شود.
ریشه‌کن کردن گرسنگی تا سال 2030 در جهاننماینده فائو در ایران با اشاره به برنامه‎های این سازمان برای ریشه‎کن کردن گرسنگی در جهان تا سال 2030 گفت: سرمایه‎گذاری در بخش کشاورزی و توسعه روستایی بهترین راه برای برون‌رفت از فقر و گرسنگی است.

نظام توزیع در ایران متناسب با امکانات مدرن نیست/ سهم 17 درصدی اشتغال در صنعت غذاییرئیس کانون انجمن‌های صنایع غذایی با اشاره به اینکه نظام توزیع در ایران متناسب با امکانات مدرن روز جهان نیست، گفت: این موضوع آسیب جدی به مصرف‌کننده و تولیدکننده مواد غذایی در کشور می‌زند.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی باشگاه خبرنگاران جوان اینجا کلیک کنید.


انتهای پیام/
منبع: باشگاه خبرنگاران

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top