اسفنانی:زمین‌خواری پدیده رایج در جوامع امروزی

وکیل ملت: یکی از جرایم اقتصادی که در جوامع امروزی نیز بسیار روایج یافته پدیده شوم زمین خواری است که باید دولت با هوشیاری در جهت رفع آن برآید.

تاریخ انتشار: 3آبان1394|09:30

اسفنانی:زمین‌خواری پدیده رایج در جوامع امروزی
| کد خبر: 36500

به گزارش وکیل ملت ، اینروزها زمین خواران به تصاحب زمین هایی می پردازند که هیچ گاه به آنها تعلق نداشته بلکه یا حیله و ترفندهایی اقدام به فروش زمین هایی می کنند که باعث صدمه زدن به طبیعت و اموال عمومی مردم است ما قانون های محکم با ضمانت اجرایی خوبی در زمینه مقابله با پدیده زمین خواری داریم ولی عدم اجرای این قوانین باعث بروز عوامل مختلف زمین خواری شده است. محمد علی اسفنانی سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه قانون در زمینه زمین خواری به صورت محکم و با ضمانت اجرا وجود دارد،اظهار کرد:عدم اجرای درست قانون یا مسامحه در اجرای آن باعث شده است هر کس هر مقداری از زمین را که بتواند تصرف کند.

  وی در ادامه گفت: به گفته مقام معظم رهبری به جای زمین خواری ،‌ کوه خواری هم می کنند و قانون‌های ما به حد کافی می تواند مانع از انجام چنین کارهایی باشد اگر ما بتوانیم مقابل عدم اجرا و عدم نظارت بر قانون بایستیم و مانع از مصلحت اندیشیها و واسطه‌گری‌ها و تباهیها شویم می توانیم مدعی قانون کارساز و اثربخش باشیم.   اسفنانی افزود: سازمان‌ها و نهادهای درگیر موضوع زمین خواری مثل سازمان زمین شهری، سازمان جهاد کشاورزی،‌شهرداریها و منابع طبیعی و دادگستری‌ که یکی از مهم ترین این نهادها است می توانند با حسن نظارت بر اجرای قانون مانع از زمین‌خواری در شهرها شوند، به امید آنکه با همکاری مسئولین و دستگاه های ذیربط در مبارزه با پدیده زمین‌خواری از زمین‌خواری، دریاخواری و کوه خواری که از پدیده‌های رایج در شهرها و استان های کشور است جلوگیری شود.                باشگاه خبرنگاران جوان

 

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top