قوانین سختگیرانه برای بازگرداندن کتاب به کتابخانه

وکیل ملت: سپیده شافعی- در سراسر جهان قوانین مختلفی برای مدیریت روابط افراد در محیط های گوناگون وضع و اعمال می شوند. قوانینی که ممکن است در نگاه اول خنده دار باشند یا از نظر خواننده اولویت یا اهمیت ندارند.

تاریخ انتشار: 3آبان1394|16:40

قوانین سختگیرانه برای بازگرداندن کتاب به کتابخانه
| کد خبر: 36849

زیرا که مسایل مورد بررسی این قوانین آنقدر ساده و حل شده اند که گویی نیازی به وضع مقررات خاص نیست. اما به راستی همین مسایل کوچک ، گاهی مسئله ساز می شوند و این امر موجب دقت نظر قانون گذار در توجه به ریزترین مسایل این چنینی شده است. در اینجا به بررسی یکی از این قوانین که ناظر بر روند باز گرداندن کتب به کتابخانه ها است، می پردازیم.
در ماه جولای سال 2015 میلادی، در جزیره رود قانونی جزایی وضع شد که فصل یازدهم آن به روند باز گرداندن کتاب به کتابخانه ها اختصاص داشت. براساس این قانون، افراد حداکثر تا 60 روز پس از به امانت بردن کتب باید کتاب مربوطه را به کتابخانه تحویل دهند و در غیر این صورت، فرد مجرم شناخته شده و باید پرداخت جریمه ای معادل 25 دلار را تقبل کنند.
در ادامه و پس از گذشت 60 دیگر، تذکر کتبی دوم به آخرین آدرس موجود از فرد خاطی، ارسال می شود. در صورتی که کتاب مذکور آسیب دیده، گم شده یا به طور کلی به کتابخانه باز گردانده نشود، کلیه هزینه های ناشی از آن اعم از هزینه خرید کتاب و روند جایگزینی آن با کتاب قبلی، بر عهده مجرم خواهد بود.
پرداخت جریمه 25 دلاری شاید دردسر زیادی برای فرد خاطی ایجاد نکند اما به هرحال این امر یک جرم تلقی شود که عواقب ارتکاب آن با او همراه خواهد بود.
هم اینک قوانین مشابه ای در ایالت های واشنگتن و ویرجینیا امریکا نیز اعمال می شوند.

کلید واژه ها کتاب - کتاب خانه - امانت
دسته بندی جالب ترين ها ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top