تاریخ انتشار: 4آبان1394|16:11

| کد خبر: 37511
معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه علوم قضايی

پايان نامه های حقوقی دانشجويان را به سمت موضوعات کاربردی قوه قضاييه هدايت می کنيم

وکیل ملت: يکی از سياست ها و برنامه ريزی های ما در زمينه چاپ کتاب اين است که پايان نامه های فاخر و کاربردی برای مجموعه قوه قضاييه را پس از داوری و بررسی به چاپ برسانيم و اين امر را محدود به دانشجويان دانشگاه علوم قضايی نکرديم بلکه چاپ پايان نامه های دانشجويان دانشگاه های ديگر را نيز در دستور کار خود قرار داده ايم.

معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه علوم قضايی در گفتگو با مجله عدالت قضایی با اعلام این خبر افزود:همچنين در نظر داريم تا آثار تأليفی قضات محترم کشور را پس از طی مراحل بررسی های علمی منتشر نماييم.

وی در ادامه به برخی دیگر از اقدامات معاونت پژوهشی اشاره و خاطر نشان کرد:چاپ پايان نامه های ارزشمند دانشجويان، چاپ آثار تأليفی قضات و اساتيد محترم هيأت علمی، افزايش نشريات تخصصی و... وليکن يکی از اقدامات مهمی که معاونت پژوهشی برای انجام آن اهتمام و برنامه ريزی دارد.

وی از تشکيل سه کارگروه تدوين، مطالعه و انتشار رويه قضايی در حقوق عمومی، حقوق کيفری و حقوق خصوصی در این دانشگاه خبر داد و گفت: تاکنون دبيران اين کارگروه ها منصوب شده اند و وظيفه هريک از اين کارگروه ها اين است که آرای مربوط به حوزه تخصصی خود را جمع آوری نمايند و سپس جهت بررسی و اظهار نظر به اساتيد صاحب نظر ارائه نمايند. پس از آن، اين نظرات تخصصی در قالب يه مجموعه کتاب با عنوان های رويه قضايی در حقوق خصوصی، رويه قضايی در حقوق عمومی و رويه قضايی در حقوق کيفری به چاپ خواهند رسيد. اين يکی از کارهای مستمر معاونت پژوهشی است که بسيار جديد و نو می باشد. همچنين برگزاری مستمر جلسات شورای پژوهشی از برنامه های اين معاونت می باشد. در اين جلسات سعی داريم تا طرح های پژوهشی ارائه شده را مورد بررسی قرار دهيم و از ميان آن ها طرح های کاربردی را که به رفع مشکلات دستگاه قضايی کمک می نمايند جذب نموده و از آنان حمايت نماييم.

وی گفت:از ديگر برنامه های معاونت پژوهشی اين است که با همکاری معاونت آموزشی و تحصيلات تکميلی، پايان نامه های دانشجويی را به سمت موضوعات کاربردی و مباحث کاربردی قوه قضاييه هدايت و راهبری نماييم. همچنين در نظر داريم تا با تدوين آيين نامه های گرنت و فرصت مطالعاتی، اساتيد محترم هيأت علمی را از مزايای اين آيين نامه ها بهره مند سازيم.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top