خبر حمله به کاروان زائران ایرانی صحت ندارد

وکیل ملت: مسوولان نهادهای مرتبط و ذیربط ایرانی در عراق خبر مربوط به حمله به زائران کاشانی در بغداد را رد کردند .

تاریخ انتشار: 5آبان1394|01:50

خبر حمله به کاروان زائران ایرانی صحت ندارد
| کد خبر: 37778

 به گزارش وکیل ملت رئیس نمایندگی حج و زیارت در بغداد گفت: با منبع خبر را چک کردیم که وی گفته من چیزی نگفته ام.

وی در عین حال احتمال اینکه حادثه برای کاروان های خارج از حج و زیارت رخ داده باشد را رد نکرد، اما گفت در این صورت هم منابع عراقی اولین جایی را که مطلع می کنند ما هستیم که تاکنون چیزی به ما اعلام نشده است.

مصطفی قاسمی ، تاکید کرد که هیچ گزارشی درباره حادثه برای زائران تحت پوشش حج و زیارت نداشته ایم.

وی گفت انفجار در بغداد یک امر معمولی و روزانه است و درصورتی که هر تعرضی علیه کاروان های ایرانی صورت بگیرد، منابع عراقی، اعم از بیمارستانی و امنیتی ابتدا به نهادهای ایرانی از جمله سفارت، کنسولگری ها و نمایندگی حج و زیارت اطلاع می دهند، حتی اگر خارج از حیطه حج و زیارت باشد، چرا که نمایندگی حج و زیارت را متولی امر زائران ایرانی در عراق می شناسند.

قاسمی همچنین تاکید کرد که به همین دلیل هیچ منبع دیگری اجازه انتشار خبر در خصوص حمله زائران را ندارد.

وی در پاسخ به اینکه آیا احتمال ندارد که حمله به زائران ایرانی غیر حج و زیارت صورت گرفته باشد، گفت که فعلا منابعی که متولی امر هستند، چیزی اعلام نکرده اند و ما هم اطلاعی نداریم.

نماینده حج و زیارت در عراق از عملکرد خبری برخی رسانه ها انتقاد و به خبری که اخیرا در خصوص حمله به یک کاروان زیارتی ایران در محور مرز خسروی منتشر شده بود، اشاره کرد که به گفته وی اساسا صحت نداشت.

وی تاکید کرد، هماهنگی برای حرکت کاروان ها به شکلی است که کاروان های ایرانی پیش از ساعت 2 بعد از ظهر خود را به کاظمین می رسانند و ما قبل از غروب آفتاب کاروانی در مسیر فرودگاه به کاظمین نداریم.

از سوی دیگر یک منبع در کنسولگری ایران در بغداد نیز گفت براساس پیگیری های به عمل آمده از طریق مراجع و منابع امنیتی و پلیس و بیمارستانی عراق، هیچ حادثه ای مبنی بر حمله به کاروان ایرانی ثبت نشده است. 

 

 

ایرنا

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top