سخنگوی دولت :

دولت قبل برای یارانه‌نقدی 5هزار میلیارد تومان از بانک‌مرکزی برداشت کرده است

وکیل ملت: رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت: دولت قبل 5 هزار میلیارد تومان را از بانک مرکزی استخراج و برای هدفمندی یارانه ها پرداخت کرده بود.

تاریخ انتشار: 6آبان1394|13:00

دولت قبل برای یارانه‌نقدی 5هزار میلیارد تومان از بانک‌مرکزی برداشت کرده است
| کد خبر: 39176

به گزارش وکیل ملت ، محمدباقر نوبخت در حاشیه همایش «نقش انجمن های علمی در برنامه ششم توسعه کشور» در پاسخ به پرسشی درباره بدهی دولت به بانک مرکزی اظهار کرد: 5 هزار میلیارد تومان رقمی است که هم اکنون نیز جزو بدهی های دولت است.

وی ادامه داد: دولت قبل این رقم را از بانک مرکزی استخراج و برای هدفمندی یارانه ها پرداخت کرده بود.

نوبخت تصریح کرد: از ساز و کارهای رسمی و غیررسمی حقوق زائرانی که در حادثه منا آسیب دیدند، پیگیری خواهیم کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی افزود: این موضوع در عرصه های رسمی و دیپلماتیک در حال انجام است و از همه ظرفیت های جمهوری اسلامی برای استیفای حقوق زائرانی که در حادثه منا جانشان را از دست دادند و یا مجروح شده اند استفاده خواهیم کرد.

وی درباره تشکیل هیئتی برای رصد اجرای برجام گفت: فکر می کنم در نخستین جلسه ای که شورای عالی امنیت ملی احتمالاً در هفته آینده داشته باشد، این هیئت تعیین خواهد شد و نظارت دقیق بر فرآیند اجرای برجام را بر عهده خواهد داشت.

نوبخت افزود: اساساً برجام مدل بی بدیلی را برای پیگیری یک سند پشت سر گذاشت، رسیدگی به مفاد این سند در همه محافل دانشگاهی اجازه طرح داده شد و سپس فرایند قانونی را در مجلس و شورای عالی امنیت ملی طی کرد و مقام معظم رهبری نیز به عنوان فصل الخطاب اجرای آن را با الزاماتی مقرر داشتند.

وی گفت: از این پس قابل قبول نخواهد بود که هر کسی به خودش اجازه دهد و بگوید که تشخیص می دهد که برجام اجرا شده یا نشده است.

نوبخت درباره تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی افزود: جلسه این ستاد عصر امروز با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی اضافه کرد: در این ستاد برنامه ها، اهداف و اقداماتی که باید انجام شود، به شکل مقتضی پیگیری خواهد شد.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top