تاریخ انتشار: 6آبان1394|17:49

| کد خبر: 39459
تایید حرف رییس دادگستری استان قزوین از سوی فرمانده نیروی انتظامی

تجاوز در قزوین شبیه تجاوز در خمینی شهر نیست

وکیل ملت: رییس دادگستری استان قزوین از اینکه برخی رسانه ها بویژه رسانه های مجازی حادثه تجاوز در قزوین را شبیه تجاوز در خمینی شهر دانسته و آن را بزرگ نمایی کرده اند خشمگین است و تهدید به برخورد با این رسانه ها را کرده است امروز هم سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی به حادثه قزوین اشاره می کن و می گوید که حادثه در قزوین به این شکلی که اعلام شده، نبوده است؛ متأسفانه برخی سایت‌ها اشتباهی به آن پرداخته و باعث تشویش اذهان عمومی شده‌اند که باید یا از مرجع قضایی می‌پرسیدند یا از پلیس.

سردار اشتری در ادامه می گوید که در قزوین یک مورد تجاوز به عنف داشتیم اما اینکه گفته‌اند گروهی مسلحانه با سلاح گرم افرادی را دستگیر کرده، به درخت بسته، تجاوز کرده و اموال را به سرقت برده‌اند، درست نیست.
فرمانده نیروی انتظامی تاکید می کند که این حادثه 3 نفر شاکی داشته است؛ یک نفر تجاوز به عنف و 2 نفر در مورد خفت‌گیری و سرقت شکایت کرده‌اند.
بهر حال آنچه از شواهد و قرائن پیداست تنها شاکیان پرونده جنجالی قزوین، دختر و پسری هستند که ادعا می‌کنند ۵ پسر جوان پس از سرقت اموالشان با تهدید چاقو، دختر جوان را مورد آزار و اذیت قرار داده‌اند.
از همین رو تجاوز باندی 10 نفره به دخترانی که به‌صورت گروهی، برای تفریح به پارک جنگلی باراجین قزوین می‌رفتند واعضای این باند که سلاح گرم نیز داشتند پس از حمله به پسران و دختران، پسران را به درخت می‌بستند و به دختران تجاوز می‌کردند از اساس بی اساس بوده است.
البته همین حساسیت ها در نزد افکار عمومی بویژه افکار عموی استان قزوین موجب شد رئیس دادگستری استان سیاست سکوت را کنار بگذارد هر چند با تاخیر اما واقعیت را آشکار سازد.
جمال انصاری همان حرفی را زد که امروز فرمانده نیروی انتظامی زد در این پرونده که حدود یک‌ماه پیش تشکیل شد، دختر و پسری با مراجعه به پلیس از چند پسر جوان شکایت کردند. این دختر و پسر مدعی بودند هنگامی که برای تفریح به منطقه باراجین رفته بودند، چند جوان که چاقو در دست داشتند به آنها حمله کردند. سپس موبایل‌هایشان را سرقت کرده و آنها را با ضرب و شتم ربوده و به محلی خلوت در همان حوالی منتقل کرده و دختر جوان را مورد آزار و اذیت قرار داده‌اند.

بهرحال وقتی شکایتی می شود و شکایت رسانه ای می شود تحقیقات مأموران هم برای شناسایی و دستگیری متهمان با دقت و سرعت بیشتری شروع می شود.در ماجرای حادثه قزوین طولی نمی کشد که با بررسی‌های انجام‌شده، 5 جوان که زیر 30 سال دارند و عمدتا 18 تا 24 ساله هستند، دستگیر می شوند. آنها در بازجویی‌ها به سرقت به‌عنف از دختر و پسر جوان اعتراف کرده و مدعی می شوند که علاوه بر این دختر و پسر، مدتی قبل نیز به یک زن در این منطقه حمله کرده و با تهدید، گوشی تلفن همراه و اموالش را سرقت کرده‌اند.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top