هفت نامزد ریاست فیفا تایید شدند + سوابق

وکیل ملت: هفت نفر از هشت نامزد ریاست فیفا تایید شدند و 26 فوریه برای این جایگاه با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

تاریخ انتشار: 6آبان1394|18:50

هفت نامزد ریاست فیفا تایید شدند + سوابق
| کد خبر: 39484

هفت نامزد ریاست فیفا تایید شدند + سوابق

کمیته برگزاری انتخابات ریاست فیفا هفت نفر از هشت نفری که برای ریاست فیفا نامزد شده بودند را تایید کرد.
  میشل پلاتینی، علی‌بن حسین، ژروم جامپین، جانی اینفانتینو، موسی حسن بیلیتنی، سلمان بن ابراهیم آل خلیفه و تایکون توکیو سکسویل این هفت نفر هستند و تنها کسی که تایید نشد، دیوید نخید است.
  *حال نگاهی می‌اندازیم به بیوگرافی کوتاهی از هفت نامزد ریاست فیفا
  1- مشل پلاتینی: اسطوره‌ی فوتبال فرانسه معروف‌ترین نامزدی ریاست فیفا است نکته جالب توجه درباره‌ی وی این است که پلاتینی توسط کمیته اخلاق فیفا، 90 روز از هر گونه فعالیت فوتبالی محروم است ولی با این وجود نامزدی او هم مورد تایید قرار گرفت. پلاتینی از سال 2007 ریاست یوفا را بر عهده دارد و تنها نامزدی است که فوتبالیست هم بوده است.   2- علی بن حسین شاهزاده 39 ساله اردنی که دوست میشل پلاتینی هم است نایب رییس فیفا، رییس فدراسیون فوتبال اردن و عضو کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا است. بن حسین برای دومین بار برای ریاست فیفا کاندید شده است وی در انتخابات قبلی 73 رای آورد.
  3- ژروم جامپین دیپلمات فرانسوی 56 ساله که معاون سابق دبیر کل فیفا طی سال‌های 1999 تا 2010 دبیر کل فیفا بوده است. وی همچنین سال‌های 1983 تا 1997 معاون اول وزارت امورخارجه فرانسه بوده است. شامپاین هم برای دومین است که کاندید می‌شود. وی در انتخابات قبلی نامزد شد ولی انصراف داد.   4- توکیو سکسویل سکسویل زندانی سیاسی دوران آپارتاید است وی یک بازرگان اهل آفریقای جنوبی است و سابقه‌ی ریاست فدراسیون فوتبال آفریقا را دارد.
  5-موسی بیلیتنی رییس اتحادیه فوتبال لیبری در سن 48 سالگی نامزد ریاست فیفا شده است وی شهرت زیادی ندارد و به نظر نمی‌رسد شانس زیادی هم برای کسب جایگاه ریاست فیفا داشته باشد.   6-جانی اینفانتیتو دبیر کل 45 ساله وسوئیسی – ایتالیایی یوفا که از سال 2000 وارد این سازمان شده است از سال 2009 دبیر کل یوفا شد. وی سابقه حضور در کمیته انضباطی  کمیته اجرایی و کمیته حقوقی یوفا را هم دارد و در حال حاضر عضو کمیته تغییرات اساسنامه فیفا هم است.   7- شیخ سلمان بن ابراهیم خلیفه ولیعهد 49 ساله بحرین که در حال حاضر ریاست کنفدراسیون فوتبال آسیا را بر عهده دارد ونایب رییس فیفا هم است دیگری نامزدی است که صلاحیتش تایید شده است.
  وی در گذشته ریاست فدراسیون فوتبال بحرین را هم عهده‌دار بوده و 17 سال سابقه حضور در فوتبال را دارد.  

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top