دستگاه قضا به قضات بیشتری نیازمند است

آموزش 80 هزار ضابط قضایی

وکیل ملت: معاون منابع انسانی قوه قضاییه با بیان اینکه آموزش80 هزار ضابط قضایی درحال انجام است، گفت: با توجه به قانون آیین دادرسی کیفری دستگاه قضا به افزایش نیروی انسانی به ویژه قضات نیازمند است.

تاریخ انتشار: 8آبان1394|23:50

 آموزش 80 هزار ضابط قضایی
| کد خبر: 40760

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا امینی روز جمعه در حاشیه برگزاری آزمون تصدی منصب قضا سال 94 در جمع خبرنگاران افزود: آموزش ضابطان قضائی خاص و عام به 80 هزار نفر در حال انجام است که البته آموزش ضابطان قضائی مراجع امنیتی پایان یافته است.
این مقام قضائی با بیان اینکه میزان نیاز دستگاه قضا به نیروهای بیشتر با توجه به قانون آیین دادرسی کیفری احصا شده است، تصریح کرد: تعداد دقیق نیاز به نیروی جدید مشخص نیست اما با توجه به قانون آئین دادرسی کیفری، نیاز به قضات در دادسراها و اجرای احکام، محاکم تجدیدنظر و محاکم کیفری پیش بینی می شود و با ضریب 2.5 به کارمند هم نیاز پیدا می کنیم.

**لغو آزمون به دلیل شرایط نامساعد جوی تاکنون گزارش نشده است
امینی در پاسخ به این سئوال که با توجه به شرایط جوی صبح امروز در کشور آیا لغو آزمون در سایر استان ها داشته ایم یا نه، گفت: تا به این لحظه درهیچ یک از استانها گزارشی مبنی بر لغو آزمون به ما اعلام نشده است.
وی ادامه داد: با این حال ممکن است به خاطر شرایط جوی این اتفاق رخ داده باشد اما سازمان سنجش و آموزش کشور تاکنون گزارشی از لغو آزمون نداشته است.
وی با بیان اینکه متوسط جذب سالانه قاضی در کشور800 نفر بوده است، اظهار داشت: امیدواریم در سال های بعد و در برنامه ششم توسعه نیز بتوانیم نیازهای قوه قضائیه را تامین کنیم. جذب شدگان طبق برنامه پنجم توسعه امسال ابلاغ هایشان نیز اعلام می شود.

**پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال 92 تا پایان سال آینده جذب می شوند
معاون منابع انسانی قوه قضائیه در مورد آخرین وضعیت پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال 92 گفت: با صحبت هایی که با بخش های مربوطه در دولت داشته ایم قرارشد افراد پذیرفته شده تا پایان سال بعد جذب دستگاه قضا شوند.
وی اضافه کرد: البته به تدریج به تعداد نیروهایی که بازنشست می شوند، جذب در دستگاه قضا انجام می شود اما جذب انبوه نداریم.

** محدودیت برای جذب قضات زن
امینی درباره تعداد متقاضیان زن آزمون قضاوت سال 94، گفت: از 30 هزار متقاضی تصدی منصب قضا حدود 9 هزار نفر خانم بوده اند که در حوزه جداگانه ای آزمون می دهند.
به گفته وی، با توجه به نیاز روز، ابلاغ های قضایی برای خانم ها کمتراز آقایان است با این حال بخشی از نیازها با توجه به تصویب قانون حمایت خانواده و به دلیل اعلام نیاز محاکم خانواده درصدی از پست های قضایی مربوط به خانم ها است.
معاون منابع انسانی قوه قضائیه خاطرنشان کرد: هم خانم ها محدودیت برای انتخاب مکان محل خدمت دارند و هم دستگاه قضا برای جذب و به کارگیری آنها، محدودیت دارد.
وی با بیان اینکه از 10 هزار قاضی کشور، 700 نفر زن هستند، ادامه داد: زنان شرکت کننده در آزمون های مختلف پذیرفته می شوند اما به دلیل محدودیت دستگاه قضا، به کار گرفته نمی شوند، در نوبت تقسیم قرار می گیرند.
به گزارش ایرنا، صبح امروز( جمعه) حدود 30 هزار داوطلب برای تصدی منصب قضاوت در 16 استان و 43 حوزه امتحانی در سراسر کشور باهم به رقابت پرداختند.

دسته بندی حقوقی , حقوق جزا ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top