قوانین شگفت انگیز برخی کشورها

وکیل ملت: در حالی که در برخی کشورها همانند عربستان زن ها حق رانندگی ندارند در بسیاری از کشورها هم قوانینی برای راننده ها وضع شده است که در نوع خود عجیب است.

تاریخ انتشار: 9آبان1394|16:00

قوانین شگفت انگیز برخی کشورها
| کد خبر: 41394


1. راننده هاي زن يا مرد در تايلند حق ندارند بدون پيراهن در سطح شهر رانندگي کنند. فرقي هم نمي کند وسيله نقليه آنها سواري، کاميون، سه چرخه يا توک‌توک باشد.

3. در کشور فرانسه قوانين راهنمايي و رانندگي، همه راننده ها را مجبور مي کند تا هميشه و در هر حالتي دستگاه دم‌سنج (دستگاهي که پليس با آن ميزان الکل خون راننده ها را اندازه مي گيرد) به همراه داشته باشند. اين دستگاه حدود 5 دلار آمريکا قيمت دارد و راننده هايي که آن را همراه ندارند 11 يورو يعني حدود 15 دلار آمريکا جريمه مي شوند.

 


4. قانون رانندگي کشور روسيه از همه عجيب تر است. اگر ماشين شما بيش از اندازه کثيف باشد به طوري که بتوان روي آن نقاشي کشيد يا چيزي نوشت، راننده دو هزار روبل (حدود 55 دلار آمريکا) جريمه خواهد شد. بعلاوه، شست‌وشوي اتومبيل با دست در ملا عام نيز غيرقانوني است زيرا براي محيط زيست مي تواند ضرر داشته باشد. راننده هاي روسي مجبور هستند ماشين خود را حتما به کارواش ببرند.

 


5. در قبرس اگر راننده با دست و صورتش شکلک غيراخلاقي در بياورد يا حتي اگر دست خود را از ماشين بيرون بياورد، حدود 25 تا 35 يورو جريمه نقدي خواهد شد. اين قانون براي اين وضع شده است تا راننده ها به دلايل مختلف و با بهانه و بي بهانه دست خود را از روي فرمان برندارند.

 


6. در آفريقاي جنوبي اين چوپان ها هستند که در جاده فرمانروايي مي کنند. يعني در جاده آسفالته به جاي اينکه حق با راننده ماشين باشد، با چوپان و گله اوست. قانون اين کشور مي گويد اگر چوپان بخواهد راننده بايد ماشين را متوقف کند تا او گله اش را از ميان جاده عبور دهد. اگر راننده از اين قانون سرپيچي کند، 500 دلار آمريکا جريمه خواهد شد.

 


7. ادب و احترام فقط در رفتار و فرهنگ مردم ژاپن اهميت ندارد. حفظ ادب يکي از قوانين راهنمايي و رانندگي اين کشور آسيايي است. اگر هنگام عبور با ماشين، آب موجود در جاده روي عابر پياده پاشيده شود، راننده آن اتومبيل 60 دلار جريمه خواهد شد. اگر فردي در حال مستي رانندگي کند بايد چندهزار دلار جريمه پرداخت کند.

 


8. در ايالت متحده آمريکا و کشور انگستان نيز قوانين رانندگي عجيب وجود دارد. اما قوانين انگليس ظالمانه تر از قوانين آمريکا است. در انگليس راننده ها در نتيجه خوردن ساندويچ يا سيب در حين رانندگي جريمه خواهند شد.

 


9. در برخي از کشورها همچون ايتاليا برخي از قوانين رانندگي به مناطق ويژه اي محدود مي شود. به طور مثال، در مانيلا طرح زوج و فرد دارند و راننده ها مي توانند بر اساس شماره آخر پلاک خودروي خود در اين منطقه تردد کنند. در غير اين صورت مجبور به پرداخت جريمه هستند. به طور مثال، پلاک هايي که به عدد يک يا 2 ختم مي شوند مي توانند بين ساعات 7 صبح تا 7 شب در روز دوشنبه در اين منطقه تردد داشته باشند.

10. در آمريکا نيز قانون هاي عجيب هست. در مونتانا حمل گوسفند در کاميون بدون حضور فردي به عنوان ناظر غير قانوني است. در نوادا نيز حمل شتر در بزرگراه ها غير قانوني است.

دسته بندی جالب ترين ها , حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top