تاریخ انتشار: 10آبان1394|11:37

| کد خبر: 41981
قاضی خطاب به بابک زنجانی: منتظر ضمانت‌نامه‌هایی که گفتید می‌مانیم

تماس وکلای بابک زنجانی با قاضی دادگاه برای واریز پول

وکیل ملت: پنجمین جلسه رسیدگی به پرونده موسوم به فساد نفتی به صورت امروز بصورت علنی در شعبه 15 دادگاه انقلاب آغاز شد. جلسه دادگاه رأس ساعت 8:50 با قرائت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد. پیش از آغاز رسمی جلسه دادگاه، غلامرضا مهدوی وکیل‌مدافع وزارت نفت به خبرنگاران گفت که یک ریال از اموال بابک زنجانی فروش نرفته است. بابک زنجانی متهم ردیف اول پرونده و رسول کوهپایه‌زاده وکیل‌مدافع وی ساعت 8:45 وارد جلسه دادگاه شدند. در این جلسه خواهران بابک زنجانی و برخی از اعضای خانواده‌ دیگر متهمان حضور داشتند.

قاضی صلواتی از بابک زنجانی متهم ردیف اول پرونده خواست تا در جایگاه قرار گیرد و به ارائه ادامه دفاعیات خود بپردازد.بابک زنجانی با حضور در جایگاه گفت: پیش از ارائه ادامه دفاعیاتم باید مطلبی را به وکیل محترم نفت متذکر شوم.
دیروز حدود 40 دقیقه در خصوص فروش نفت صحبت کردم. وزارت نفت بار نفتی خود را به کشورهای محدودی می‌فروشد و به بیش از هفت کشور اجازه فروش ندارد. این پول‌ها از داخل حساب به حساب‌های داخلی کشور و بانک مربوطه قابل پرداخت است. اینکه از یک کشور خارجی پولی را واریز کنید امکان‌پذیر نیست. متأسفانه نفتی‌ها چهار شماره حساب را به دادگاه داده‌اند و نامه نوشته‌اند که باید یادآور شوم آقایان شما 5 دلار پول از بیرون واریز کنید و فیش را در اینجا نشان دهید، آن وقت است که من تمام اتهامات را قبول می‌کنم اما زمانی که نمی‌توانند این کار را انجام دهند مطرح می‌کنند که زنجانی دروغ گفته است.
قاضی صلواتی٬ قاضی رسیدگی کننده پرونده در جلسه امروز از تماس وکلای خارجی زنجانی خبر داد و گفت آنها برای واریز پول تماس گرفته‌اند.
قاضی صلواتی همچنین گفت: حساب‌ها را شرکت ملی نفت اعلام نکرده و دادگاه با هماهنگی بانک مرکزی آن را معرفی کرده است که ما منتظر می‌مانیم تا مساله‌ای که دیروز شما در این زمینه مطرح کردید، روال اداری خود را طی کند، منتظر ضمانت‌نامه می‌مانیم.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top