دکتر نبی الله احمدلو وکیل پایه یک دادگستری در گفت و گو اختصاصی با وکیل ملت

شعار دهنده گان از قوه قضاییه نمی ترسند

وکیل ملت: از گذشته خیلی دور حرف نمی زنم به همین یکی دو سال گذشته یا همین ماه های گذشته عقب گرد می زنیم اول سخنرانی آیت ا..هاشمی را به هم زدند بعد در سخنرانی علی مطهری در شیراز اخلال ایجاد کردند بعد در مجلس اغتشاش به پا کردند حالا گروهی که معلوم نیست سرشان به کجا بند است به علی لاریجانی در حضور رهبر انقلاب حمله لفظی کردند و شعارهای را علیه وی سر می دهند.خبرهای می رسد مبنی بر اینکه امروز در سخنرانی سید حسن خمینی نیز اخلا ل ایجاد کرده اند با این حال نفر بعدی کیست و کجاست معلوم نیست؟!

تاریخ انتشار: 11آبان1394|02:47

شعار دهنده گان از قوه قضاییه نمی ترسند
| کد خبر: 42333

به دکتر نبی الله احمدلو می گویم توهینی که به علی لاریجانی رئیس مجلس شده است با توهین قبلی تفاوت دارد این شعارها در حضور مقام رهبری بوده است ماجرا از چه قرار است ؟!  این وکیل دادگستری در پاسخ می گوید که این توهین ها جرم محسوب می شود البته در ماده 608 قانون مجازات اسلامی به صراحت بیان می کند که توهین به مقامات رسمی کشور جرم تلقی می شود و برایش مجازات در نظر گرفته شده است.

به طور قطع نیت اخلال گران مجرمانه است

اما در خصوص رفتارهای اخیر که بصورت گروهی و جناحی صورت می گیرد به طور قطع نیت مجرمانه دارند. برایشان مجازات در نظر گرفته می شود حتی به نظر بنده باید برایشان تشدید مجازات هم در نظر گرفته شود چون این اشخاص هر زمانی تصمیمی و اقدامی برخلاف نظر،جناح و منافعشان صورت گیرد با توهین جواب می دهند،حتی بیشتر مواقع این اشخاص مدعی می شوند که نظام و دولت حتی کشور برای آنهاست و از تمامی مقامات کشور بیشتر نگران دولت و نظام هستند و حتی زمانی که رهبر معظم موضع گیری برخلاف دیدگاه این احزاب می گیرند، بعلت آنکه جوابی منطقی برای بیان نظراتشان ندارند مدعی می شوند که رهبری تحت فشار تصمیم گیری کرده است.

این وکیل دادگستری می افزاید که این احزاب از افرادی که تنها به منافع خودشان فکر می کنند، تشکیل شده است. کلیه جرائم دارای سه رکن است که شامل عنصر معنوی،مادی و قانونی می شود و با توجه به اینکه این اشخاص کاملا آگاهانه دست به اقدام همچین رفتار هایی می زنند رکن معنوی جرم این اشخاص کاملا مشهود است و از جنبه رکن مادی هم این احزاب و گروها در رسانه های شخصی آزادانه دست به توهین می زنند و در مجامعی که مقامات رسمی کشور حضور دارند شرکت می کنند و شعارهایی می دهند.

پای منافع شخصی در میان است

 متاسفانه این بحث سیاسی است و این افراد آگاهانه و بر اساس منافع شخصی و دیدگاه خودشان دست به انجام اینگونه رفتارها می زنند و در واقع هر شخصی از مقامات رسمی کشور برخلاف دیدگاه این اشخاص صحبت یا تصمیمی بگیرد مورد توهین و تخظئه قرار می گیرد. اقدامات گروه ها نشان دهنده این است که بسیار سازمان یافته و دارای نظام فکری قوی هستند.

دکتر احمدلو در پاسخ به اینکه رهبر این گروها چطور شناسایی و مجازات می شود می گوید: این افراد بصورت تشکیلاتی بسیار سازمان یافته نیستند و تنها از نظر فکری با یکدیگر ارتباط دارند چون این افراد تمایل به شناخته شدن ندارند. همچنانکه رهبر احزاب موتلفه و مردم سالاری منکر هرگونه ارتباطی با این اشخاص و اهدافشان  می شوند.

رییس جمعیت حقوق دانان ایرانی و مدافع حقوق بشر در پایان می افزاید که البته به نظر بنده اشخاصی که در مجلس اقدام به اینگونه رفتارها می کنند بیشتر قصد شناخته شدن و مطرح شدن را دارند تا داشتن پرونده سیاسی یا رسیدن به هدف خاصی و به نظر بنده اهمیت و بها ندادن به این اشخاص می تواند بهترین راه برای مقابله با آنها باشد تا شکایت کردن.

چون از طرفی شمشیر قوه قضایه برای آنها برنده نیست و برخورد قاطعانه ایی با این اشخاص نمی شود و از طرفی دیگر مطرح شدن خواست اصلی آنهاست چون ترسی از قوه قضایه ندارند ودر کل تعداد این افراد محدود است و جایگاه محکمی در جامعه و نظام ندارند.

دسته بندی حقوق سیاسی , حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top