کارشناسان هواشناسی آمریکا،"ال نینو" را "بروس لی" لقب دادند

وکیل ملت: در حالی که رفته رفته به روزهای سرد پایان سال نزدیک می شویم، تب و تاب "ال نینو" کماکان در حال افزایش است، تا جایی که کارشناسان هواشناسی آمریکا به این پدیده طبیعی نام مستعار جدیدی داده اند: "بروس لی".

تاریخ انتشار: 11آبان1394|10:42

کارشناسان هواشناسی آمریکا،"ال نینو" را "بروس لی" لقب دادند
| کد خبر: 42804

 به گزارش وکیل ملت و به  نقل از پایگاه خبری "یو اس ای تودی"، قدرت و سرعت خیره کننده طوفان های مهیب و باران های سیل آسا در نتیجه پدیده ال نینو کارشناسان هواشناسی را متعجب کرده است، تا جایی که سازمان ملی جوی و اقیانوسی "NOAA" از آن تحت عنوان "ال نینو بروس لی" نام برده است.

چرخه آب و هوایی طبیعی ال نینو که در نتیجه گرم شدن تدریجی سطح آب های اقیانوس آرام رخ شکل می گیرد، الگوهای آب و هوایی سراسر جهان را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد. بارندگی های شدید، سرمای طاقت فرسا و حتی خشکسالی در تابستان سال بعد از تاثیرات این پدیده طبیعی است.

پایگاه خبری "ایندیپندنت" نوشت: ال نینو اخیر قوی ترین نوع در 65 سال اخیر است.

بنابر این گزارش، مقامات محلی، ایالتی و فدرال آمریکا کنفرانس های خبری متعددی را برای اطلاع رسانی و تاکید بر اهمیت این موضوع برگزار کرده اند.

تاثیرات ال نینو در شرایط و زمان مختلف بروز می کند، به این معنا که بسته به محل زندگی فرد، آماده سازی های متفاوتی باید صورت گیرد.

یو اس ای تودی در ادامه نوشت: ال نینو درست همانند بروس لی غیر قابل پیش بینی است، ضربات مهلک و خطرناکی را وارد خواهد کرد.


دولت استرالیا نیز به گونه دیگری با این پدیده مواجه شده است. خشکسالی مفرط در نواحی شمالی این کشور سبب شده است تا مارهای سمی برای یافتن آب به مناطق محلی مهاجرت کنند.

بنابر این گزارش، جمعه گذشته دهه ها تن بر اثر نیش این مارهای خطرناک به مراکز درمانی منتقل شدند. کاهش بارندگی، مارهای قهوه ای و انواع دیگر حیوانات خزنده را به درون سرویس های بهداشتی عمومی در این کشور کشانده است.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top