خسارت سیل به موفق ترین سایت تکثیر گوزن کشوردر ایلام

وکیل ملت: مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: بارش های سیلابی هفته گذشته باعث بروز خسارت هایی به موفق ترین سایت تکثیر و احیای گوزن زرد ایرانی در منطقه مانشت و قلارنگ استان شد.

تاریخ انتشار: 11آبان1394|11:20

خسارت سیل به موفق ترین سایت تکثیر گوزن کشوردر ایلام
| کد خبر: 42868

به گزارش وکیل ملت  ؛ مازیار سلیمان نژاد اعلام کرد: هنوز آمار و برآورد دقیق از میزان خسارت وارده به این سایت در دست نیست اما کارشناسان در حال بررسی میزان آسیب ها هستند.
سلیمان پور اضافه کرد:با توجه به طبیعی بودن سایت و وجود جان پناه ها و سنگ های بزرگ و صخره مانند و پناه گرفتن گوزن ها در شیار این سنگ ها هیچ کدام از گوزن های ساکن آسیب ندیده اند و درصحت کامل به زیست خود ادامه می دهند.
رییس سایت گوزن ایلام نیز گفت: بخش هایی از دیواره های اصلی به میانگین 100 متر در قسمت های مختلف تخریب و ریزش داشته و هم اکنون برای جلوگیری از خروج گوزن ها به بیرون و یا ورود حیوانات وحشی گوشت خواربه سایت ، بخش های تخریب شده بصورت موقت اما محکم مسدود شده است.
فرزاد بهامین افزود: همچین سیل باعث فرسایش و کنده شدن زمین داخل سایت و ایجاد چاله های متعددی شده که هر چند این چاله ها زیاد عمیق یا دارای وسعت زیاد و خطر آفرین برای هیچ کدام از ساکنان سایت نیست اما به علت تعداد زیاد، موجب آسیب و تخریب محوطه درونی سایت شده است.     باشگاه خبرنگاران جوان

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top