افزایش 100 کیلومتری ترافیک تهران

وکیل ملت: مدیر مرکز کنترل نظارت و ترافیک شهرداری تهران گفت: بارش باران و کاهش سرعت تردد خودروها موجب افزایش 100 کیلومتری سطح ترافیک شامگاهی و صبحگاهی معابر شهری پایتخت شد به نحوی که زمان اوج ترافیک پایتخت در شب گذشته به بیش از پنج ساعت رسید.

تاریخ انتشار: 11آبان1394|14:01

افزایش 100 کیلومتری ترافیک تهران
| کد خبر: 43077

به گزارش وکیل ملت  مدیر مرکز کنترل نظارت و ترافیک شهرداری تهران گفت: بارش باران و کاهش سرعت تردد خودروها موجب افزایش 100 کیلومتری سطح ترافیک شامگاهی و صبحگاهی معابر شهری پایتخت شد به نحوی که زمان اوج ترافیک پایتخت در شب گذشته به بیش از پنج ساعت رسید.
 
همایون فتاحی با بیان اینکه سطح اشغال شده ترافیک شامگاهی شهر تهران در شرایط عادی 240 کیلومتر است افزود: این میزان شب گذشته در محدوده زمانی 17 تا 23 به حدود 340 کیلومتر رسید.

وی با بیان اینکه ساعت هشت شب بیشترین حجم ترافیکی را در معابر اصلی و بزرگراهی شهر تهران داشتیم، اظهار کرد: زمان تخلیه بار ترافیکی شهر تهران شب گذشته به دلیل بارش باران، کاهش سرعت حرکت خودروها و همچنین کاهش میزان دید حدود شش ساعت طول کشید.

مدیر مرکز کنترل نظارت و ترافیک شهرداری تهران در خصوص ترافیک صبح امروز معابر پایتخت نیز گفت: سطح اشغال شده ترافیک صبحگاهی شهر تهران در شرایط عادی 160 کیلومتر است که این میزان صبح امروز(شش تا 10 صبح) به بیش از 240 کیلومتر افزایش یافت.

فتاحی با بیان اینکه حجم ترافیک شب گذشته و صبح امروز تهران از ابتدای سال جاری تاکنون بی سابقه بود، افزود: صبح امروز تمامی طول بزرگراه های شهید همت، شهید حکیم، شهید چمران و اتوبان امام علی (ع) زیر بار ترافیکی قرار داشت.

وی در خصوص آمار سوانح رانندگی درون شهری تهران نیز گفت: از ساعت 24 شب گذشته تا 9 صبح امروز 13 فقره تصادف در معابر اصلی و بزرگراهی شهر تهران گزارش شده که بیشترین عامل وقوع این حوادث ناشی از لغزندگی معابر بوده است.

مدیر مرکز کنترل نظارت و ترافیک شهرداری تهران به شهروندان توصیه کرد به منظور تسهیل تردد و کاهش بار ترافیکی شهر، سفرهای درون شهری خود را با استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی شامل مترو، اتوبوس و تاکسی انجام دهند.

از مجموع معابر شریانی و بزرگراهی شهر تهران، 550 کیلومتر معابر بزرگراهی و یک هزار و 100 کیلومتر معبر شریانی تحت پوشش شبکه هوشمند دوربین های نظارتی قرار دارد.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top