به گزارش «تابناک»، نرم افزار ارتباطی تلگرام آنچنان در جامعه جای خود را باز کرده که گاه احساس می‌کنیم زیادی به آن وابسته شده‌ایم و نتیجه می‌گیریم که می‌بایست در استفاده از آن برخی جوانب را رعایت کرده و حساب شده تر عمل کنیم اما همه می‌دانیم که این دغدغه ها در قیاس با دغدغه بزرگ تری در این باره، هیچ اند.

مدتهاست که ابهام درباره سرنوشت این نرم افزار، ذهن بسیاری از کاربران پرشمار تلگرام در ایران را به خود درگیر کرده است، تا جایی که تأکید مسئولان مبنی بر اینکه برنامه ای برای فیلتر کردن این نرم افزار ندارند هم نتوانسته بود، نگرانی ها در این باره را رفع نماید و هر روز مطالبی درباره فیلترینگ قریب الوقوع تلگرام دست به دست می‌چرخید.

البته همه اینها تا پیش از افزودن امکان ساخت کانال در این نرم افزار بود و همه بحث ها به برخی موج سازی های مخرب در امثال تلگرام یا امکان ساخت استیکر در این نرم افزار بازمی‌گشت که موجبات سوءاستفاده برخی و انتشار جوک ها و استیکرهای نا مناسب و بی اخلاقی را فراهم می‌کرد؛ اما کیست که نداند دنیای این نرم افزار از زمان ارائه قابلیت ساخت کانال تا چه اندازه متحول شد.

از این رو می‌گوبیم متحول شده که می‌بینیم در زمان کوتاهی از ارائه این قابلیت توسط شرکت تلگرام، قریب به اتفاق سایت های خبری، خبرگزاری ها و حتی رسانه های مکتوب در این مسیر گام نهاده‌اند و علاوه بر ایشان، برخی اشخاص با رویکردهای ارتباط گیری مستقیم با مخاطبان، ارائه بسته های خاص آموزشی، علمی، سیاسی، تفریحی و فکاهی و... را در دستور کار قرار داده‌اند تا جایی که مراجعه به کانال های مختلف دایر شده و بهره مندی از مطالبی که در آنها به اشتراک گذاشته می‌شود، با اقبال گسترده کاربران تلگرام مواجه شده و اعتیاد به این نرم افزار را هم شدت بخشیده است.

کار تا آنجا بالا گرفته که می‌بینیم برخی نهادها، از جمله وزارت ارتباطات هم در این فضا گام نهاده و تلاش دارند از کانالی که در این نرم افزار پر مخاطب ساخته‌اند، به نوعی کارکرد رسانه‌ای بگیرند. به این ترتیب حتی می‌توان مدعی شد که تلگرام توانسته نوع جدیدی از شبکه های اجتماعی آنلاین پایه ریزی کرده و گوی سبقت را از رقبای سرشناسی چون "واتس‌اپ" هم برباید.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top