عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی:

خشم در جامعه زیاد است

وکیل ملت: محمود گلزاری روان‌شناس و عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: مواردی همچون خشکسالی، آلودگی هوا و ترافیک در خشونت نقش آفرین هستند چنانچه در آمارهای خود می‌بینید که بسیاری از قتل‌ها اتفاقی بوده و مسبوق به اراده نیست.

تاریخ انتشار: 16آبان1394|15:57

خشم در جامعه زیاد است
| کد خبر: 47246

گلزاری با تاکید بر نقش رسانه‌ها در ترویج خشونت در جامعه گفت: بسیاری از فیلم‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها پخش می‌شوند می‌توانند باعث بازتولید و بازنمایی خشونت شوند که حتی برخی از این فیلم‌ها تولید داخل هستند.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی خاطرنشان کرد: الکل و مواد مخدر یکی از علل بروز خشونت در جامعه هستند و متاسفانه مصرف الکل در کشور در سال‌های اخیر رشدی نگران کننده دارد و سن مصرف آن کاهش یافته است و ارتباط بین الکل و شیشه با خشونت در صدر عوامل ایجاد کننده خشونت هستند.

وی افزود: مسائل خانوادگی و بحران‌های خانواده در زمره خشونت‌های خانگی هستند که در سال‌های اخیر افزایش یافته‌اند در صورتی که در گذشته وجود نداشتند که مواردی همچون کودک‌آزاری و همسر آزاری در آنها دیده می‌شود.

گلزاری افزود: فقر، بیکاری از عوامل ایجاد خشونت در جامعه است و بسیاری از خشونت‌ها به علت تجاوز به عنف‌های وارد شده به بزهکار است.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: پسرانی که قربانیان تجاوز به عنف بودند می‌توانند در آینده تبدیل به تجاوزگران در جامعه شوند و اگر اکنون به آنها نرسیم این تجاوز‌گری‌ها بازتولید می‌شوند.

وی با تأکید بر لزوم افزایش ظرفیت بخشش و مهربانی در کشور گفت: متأسفانه خشم در جامعه زیاد است و بسیاری از اینها به علت مصرف الکل و مواد مخدر است اما با توجه به محدودیت‌هایی که در راستای آگاه‌سازی مصرف الکل و نقش آن در خشونت وجود دارد نمی‌توان اقدامی در این راستا انجام داد.

کلید واژه ها خشم - جامعه
دسته بندی حقوق اجتماعی , حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top