تاریخ انتشار: 16آبان1394|18:10

| کد خبر: 47340

در برخورد با جرائم خشن سردرگم هستیم

وکیل ملت: مدیرکل امور اسناد و مترجمان قوه قضاییه با اشاره به نقش محوری قوه قضاییه در امر پیشگیری گفت: ما در برخورد با جرائم خشن دچار سردرگمی هستیم.

کاظمی مدیرکل امور اسناد و مترجمان قوه قضاییه در اولین نشست کمیته پیشگیری از خشونت با اشاره به نقش محوری قوه قضاییه در بحث پیشگیری براساس قانون اساسی اظهار داشت:‌ قانون اساسی در اصول مختلف بحث پیشگیری را مدنظر داشته است و به قوه قضاییه مأموریت داده تا با استفاده از تمام ظرفیت‌ها زمینه رشد فضائل معنوی افراد را فراهم کند.

وی افزود: تجربه قضایی مختصر من نشان داده است که جرم در جامعه امری مستمر و تکرارپذیر است و آمارها نشان می‌دهد مجتمع‌های قضایی همواره انتظار ورود تعدادی پرونده را در ماه دارند که نشان می‌دهد امر پیشگیری به شدت نیازمند توجه است.

کاظمی خاطرنشان کرد: سیاست جناحی ما در برخورد با جرائم خشن دچار سردرگمی است یعنی گاهی مرزهای بخشش و عطفوت را با یکدیگر خلط می‌کنیم.

مدیرکل امور اسناد و مترجمان قوه قضاییه ادامه داد:‌ گاهی که باید در برخورد شدت داشته باشیم رأفت را به کار می‌بندیم و گاهی که نیازمند رأفت هستیم شدت عمل به خرج می‌دهیم.

وی تأکید کرد: متأسفانه به بزه‌دیده توجه کافی نمی‌شود و اگر توجه لازم به اصحاب پرونده صورت نگیرد از یک پرونده، پرونده‌های دیگر ایجاد می‌شود که باعث گسترش جرم است.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top