تاریخ انتشار: 16آبان1394|19:18

| کد خبر: 47377

کیفیت در اتخاذ تصمیمات قضایی مدنظر بوده و هست

وکیل ملت: رییس کل دادگستری استان تهران به صورت سرزده از مجتمع قضایی شهید بهشتی (ره) بازدید کرد و از نزدیک با همکاران قضایی و اداری به گفت‌وگو پرداخت.

غلامحسین اسماعیلی با گرامیداشت یوم الله 13 آبان روز مبارزه با استکبار طی سخنانی اظهار کرد: به‌طور قطع این مجتمع قضایی به جهت پیچیدگی های موجود در پرونده های مطروحه و از حیث ویژگی های منطقه ای از مهمترین مجموعه‌های قضایی ما در تهران لاست و قضات آن نیز دارای شأن و منزلت خاصی هستند.

وی افزود: موضوع آمار علیرغم اهمیتی که دارد قطعاً به تنهایی ملاک سنجش میزان دقیق عملکرد همکاران قضایی نخواهد بود. کیفیت در اتخاذ تصمیمات قضایی همیشه مدنظر بوده و هست، اما این نکته را نیز باید در نظر بگیریم که نادیده گرفتن آمار و انجام دادرسی‌های به‌موقع، می تواند موجب اطاله در رسیدگی شود که این امر بی شک از مصادیق ظلم و بی عدالتی است که قضات ما قطعاً این موضوع را نمی پذیرند.

رییس کل دادگستری استان تهران با ارائه آماری از عملکرد مجتمع قضایی شهید بهشتی (ره) با استفاده از اطلاعات استخراج شده از طریق سیستم سمپ اظهار کرد: بعضاً مشاهده می‌شود که علیرغم تلاش‌های گسترده ای که از سوی همکاران قضایی و اداری صورت می گیرد، متاسفانه خروجی مناسبی دربر ندارد که یکی از دلایل آن عدم آشنایی کافی با سیستم سمپ و ورود داده‌های غلط به سیستم مذکور است.

وی ادامه داد: ضروری است قضات محترم در این خصوص نظارت مستمری اعمال کنند تا نتایج حاصله با میزان فعالیت های صورت گرفته تناسب منطقی داشته باشد؛ ضمناً اگر به نظر همکاران در این سیستم ایراداتی وجود دارد حتماً به نحو مکتوب اعلام کنند تا مراتب از طریق مراجع ذیربط با جدیت پیگیری شود.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top