نماینده دادستان کشور: شناسنامه شخصیتی افراد رصد شود

وکیل ملت: نماینده دادستان کل کشور خواستار رصد شناسنامه شخصیتی همه افراد جامعه از دوران طفولیت شد.

تاریخ انتشار: 16آبان1394|19:32

نماینده دادستان کشور: شناسنامه شخصیتی افراد رصد شود
| کد خبر: 47385

حسین شهرابی فراهانی روز شنبه در نخستین نشست کمیته ملی پیشگیری از خشونت در محل معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، افزود: قانون آئین دادرسی کیفری یک قانونی علمی است که بیشتر به برخورد علمی با متهم پرداخته است.
وی اضافه کرد: بویژه در ماده 279 قانون آئین دادرسی کیفری ، شناسنامه شخصیتی مجرم درنظر گرفته شده است که این، رویکردی به شخصیت فرد است.
شهرابی فراهانی با تاکید بر جالی خالی شناسنامه شخصیتی افراد از دوران طفولیت، اظهار کرد: متاسفانه براساس قانون تنها برای مجرمان خطرناک این وضعیت درنظر گرفته شده است و اگر می خواهیم به خشونت خانوادگی بپردازیم، پیشنهاد می کنم این امر مهم انجام شود و پرونده شخصیت از طفولیت و حتی ازدواج صورت گیرد.
نماینده دادستان کل کشور همچنین از آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه های علمیه و رسانه ها خواست تا پا به میدان گذاشته و فعالیت خود را در پیشگیری از خشونت شروع کنند.
شهرابی فراهانی با استناد به قانون اساسی که وظیفه پیشگیری را بر عهده قوه قضائیه، دولت و نیروی انتظامی گذاشته است، گفت: قبلا در این حوزه موازی کاری می شد که وظیفه معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم قوه قضائیه این است این فعالیت ها را هم پوشانی کند.
این مقام قضائی، بستر ازدواج و کار را برای جوانان کشور مهیا ندانست و ادامه داد: وزارت ورزش و جوانان باید درباره کار و ازدواج جوانان تلاش کند و دادستانی کل کشور نیز برای برداشت قدمی در این مورد و پیشگیری از خشونت آمادگی تام و کامل دارد تا قبل از اینکه جرم به دست ما و دادسرا ها برسد ، همانجا رفع و رجوع شود.
نماینده دادستان کل کشور همچنین خواستار استفاده از ظرفیت های مردمی و خیرین شد و گفت: خیرین را به سمت پیشگیری از جرم هدایت کنیم تا در این زمینه حتی در قالب محلی و خانوادگی هزینه کنند.

دسته بندی حقوق سیاسی , حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top