به گزارش وکیل ملت مارتین شولتز، رییس پارلمان اروپا با دکتر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان پیرامون روابط جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا و مسائل منطقه‌یی و بین‌المللی بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش ایسنا، ظریف در این دیدار با اشاره به نتائج توافق برجام گفت: آثار و نتائج برجام را می‌بایست به‌طور جدی در چارچوب مفاد آن مورد توجه قرار دارد و ساختارهای آن را به شکلی منطقی و اصولی تطبیق کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به تحولات مخاطره‌آمیز ناشی از افزایش خشونت و افراط گرایی در سوریه خاطرنشان کرد: روند افراط‌گرایی در سوریه زمام امور خشونت را به اوج خود رسانیده است و مردم، زنان و کودکان را آواره به سمت اروپا روانه کرده است. مردم بی‌گناه سوریه با دشواری‌های بی‌شماری مواجه شده‌اند و ما همواره تأکید می‌کنیم بحران سوریه، تنها راه‌حل سیاسی دارد.

او با استقبال از تعمیق همکاری‌های اقتصادی و گفتمانی ایران و اتحادیه اروپا گفت: ما فرصت‌های زیادی در پرتو نتائج برجام فراروی بخش‌های اقتصادی دو طرف پیش‌بینی می‌کنیم و از گسترش گفت‌وگوهای پارلمانی بین جمهوری اسلامی ایران و پارلمان اروپا در چارچوب اصول بنیادین مورد قبول پارلمان‌های دو کشور و احترام بر ارزش‌های متقابل را استقبال می‌کنیم.

وی افزود: به‌طور طبیعی دستور کار هر طرف متناسب با مقتضیات خود متمایز است. از دیدگاه ما اسلام‌ستیزی در غرب و استانداردهای دوگانه در تعامل با حقوق شهروندان آسیایی و آفریقایی در غرب، یک پدیده جدی برای گفتمان است.

مارتین شولتز، رییس پارلمان اروپا نیز با تشریح رویکردهای اتحادیه و پارلمان اروپا گفت: ما تأکید داریم که جمهوری اسلامی ایران بازیگری مهم برای حل مناقشات منطقه‌یی بوده است و نقش آن در برقراری صلح و ثبات، غیر قابل انکار است و حضور جمهوری اسلامی ایران در کنفرانس‌های بعدی وین حائز اهمیت است.

رییس پارلمان اروپا با اشاره به همکاری‌های رو به گسترش پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و پارلمان اروپا تاکید کرد: ما همکاری‌های پارلمانی خوبی را با مجلس شورای اسلامی ایران داریم و آمادگی داریم با راهکارهای جدید این همکاری‌ها را گسترش دهیم.

مارتین شولتز با اشاره به روند گسترش همکاری‌های اقتصادی بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا گفت: ما از همکاری‌های اقتصادی، مراودات تجاری و سرمایه‌گذاری اروپا در جمهوری اسلامی ایران استقبال می‌کنیم و این روند را در چارچوب نتائج برجام گسترش خواهیم داد.

 

 

 

ایسنا

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top