اصلاحیه آیین نامه اجرایی ماده 20 قانون رفع موانع تولید ابلاغ شد

وکیل ملت: معاون اول رییس جمهوری مصوبه هیات وزیران در مورد اصلاح آیین نامه اجرایی ماده 20 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور را ابلاغ کرد.

تاریخ انتشار: 17آبان1394|20:21

اصلاحیه آیین نامه اجرایی ماده 20 قانون رفع موانع تولید ابلاغ شد
| کد خبر: 48124

به گزارش وکیل ملت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت،هیات وزیران در جلسه 6/8/1394 به پیشنهاد مشترک وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و به استناد تبصره (2) ماده (20) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور -مصوب 1394- تصویب کرد:آیین نامه اجرایی ماده (20) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور موضوع تصویب نامه شماره 58955/ت52080هـ مورخ 11/5/1394 به شرح زیر اصلاح می شود:

1- در ماده (2)، عبارت 'تا پایان آذر سال 1394' بعد از عبارت 'به صورت علی الحساب' اضافه و عبارت 'و پرونده تسهیلاتی این دسته از بدهکاران قابل طرح در کارگروه ملی خواهد بود' حذف می شود.
2- متون زیر به عنوان تبصره¬های (2) و (3) به ماده (3)الحاق و تبصره قبلی به عنوان تبصره (1) تلقی می شود:

تبصره 2- بانک عامل موظف است ظرف 2 ماه پس از درخواست بدهکارانی که فاقد اقساط سررسید شده می باشند و دو ماه پس از تاریخ پرداخت بیست و پنج درصد وجه علی الحساب اقساط سررسید شده برای بدهکارانی که دارای اقساط سررسید شده می باشند، محاسبات بدهی آنها را براساس این آیین نامه انجام و به وی ابلاغ کند.

تبصره3- بدهکاران به حساب ذخیره ارزی که تا زمان ابلاغ قانون بدون استفاده از مفاد مصوبات شماره 176761/46075 مورخ 8/9/1390 و شماره 183302/49854 مورخ 11/12/1392 و اصلاحیه بعدی آن و مصوبات موردی هیئت امنای حساب ذخیره ارزی اقساط سررسید شده نداشته باشند، حسب دستورالعملی که توسط کارگروه ملی تهیه و به تأیید وزیر امور اقتصادی و دارایی می رسد، با تأیید کارگروه ملی از تخفیف حداکثر پنج درصد سود مندرج در بند (3) ماده (3) این آیین نامه بهره مند می شوند.

3- در ماده (4)، عبارت 'به مأخذ بیست درصد' بعد از عبارت 'تسهیلات عقود مبادله ای' اضافه می شود.

4- متون زیر به عنوان تبصره های (1) و (2) به ماده (4) الحاق و تبصره قبلی حذف می شود:
تبصره1- چنانچه متقاضی در تسویه اقساط سررسید شده، ظرف مهلت مقرر در چارچوب این آیین نامه اقدامی نکند وجوه پرداختی موضوع این آیین نامه به عنوان بخشی از اقساط معوقه تسهیلات بر اساس قرارداد قبلی لحاظ و به نرخ روز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به حساب ذخیره ارزی واریز خواهد شد.

تبصره2- درصورت تقسیط اقساط سررسید نشده چنانچه حداکثر دو یا سه قسط متوالی معوق شود، بدهکار مکلف به پرداخت مانده بدهی براساس مفاد قراردادهای منعقده و مصوبات قبلی هیئت امنای حساب ذخیره ارزی حسب مورد می باشد.
5- متون زیر به عنوان مواد (20) و (21) به آیین نامه الحاق می شوند:

ماده 20- در مطالبات حساب ذخیره ارزی که بابت بدهی دولت به بانک ها تهاتر شده است، جریمه تأخیر سهم دولت بخشیده می شود.
ماده 21- بدهکارانی که نسبت به بازپرداخت اقساط تسهیلات (اصل و سود) اقدام نموده و دارای اقساط معوق نیستند و صرفاً به علت تأخیر در پرداخت اقساط بابت خسارت تأخیر تأدیه (سود تأخیر و جریمه تأخیر) بدهی دارند، مشمول بخشودگی جریمه تأخیر (به استثنای سود دوره تأخیر) خواهند بود.

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری این مصوبه را در تاریخ 10/8/1394 ابلاغ کرده است.

 

 

میزان

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top