حمید بعیدی نژاد برای علی اکبر صالحی چه نوشت؟

وکیل ملت: منشاء غرور و افتخار هر جامعه ای قهرمانان ملی آن هستند، آنان که منبع الهام و الگوهای تلاش و فداکاری برای فرزندان هر ملتی هستند.

تاریخ انتشار: 18آبان1394|01:10

حمید بعیدی نژاد برای علی اکبر صالحی چه نوشت؟
| کد خبر: 48176

به گزارش وکیل ملت ، حمید بعیدی نژاد در صفحه اینستاگرام خود در پستی را درباره علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی نوشته است.

ملت ایران نیز همیشه در طول قرون و اعصار بر قهرمانان ملی خود بالیده است. بی شک یکی از این قهرمانان ملی ما در عصر معاصر دکتر علی اکبر صالحی است. انسانی فرهیخته که حداقل نسلی از ایرانیان را مرهون و مدیون تخصص و تعهد و فداکاری خود نموده است. فقط کافیست به حوزه های دانشگاهی-تحقیقاتی و طیف گسترده ی مسؤولیتهای ایشان نظری بیفکنیم: -تحصیل و کسب عالیترین درجه ی علمی در رشته ی فیزیک هسته ای از دانشگاه "ام آی تی" در آمریکا،
-نقش داشتن در تبیین برنامه هسته ای کشور در دوره ی پس از انقلاب اسلامی،
-ریاست دانشگاه صنعتی شریف،
-دو دوره معاون وزارت علوم و آموزش عالی،
-نماینده ی ایران نزد آژانس بین المللی انرژی اتمی،
-معاون دبیر کل سازمان همکاریهای اسلامی در امور علم و فن آوری،
-وزیر امور خارجه،
-معاون ریاست جمهوری و دو بار ریاست سازمان انرژی اتمی. 
اینها که فقط بخشهای مهم حوزه های دانشگاهی ومسئولیتهای مهم ایشان در چهل سال اخیر میباشد، بیانگر تلاش بی وقفه ی ایشان در مهمترین مسؤولیتهای علمی و سیاسی در دوره ها و دولتهای متفاوت است که از ایشان شخصیت ممتازی ساخته است. بنده بیش از بیست سال است در موقعیتهای متفاوت افتخار آشنایی با ایشان را داشته ام و همواره تحت تاثیر تخصص و تدین ایشان از یکسو و عشق ایشان به کشور از سوی دیگر بوده ام. بارها صحبت ایشان را به یاد دارم که از صمیم دل میفرمودند که در زندگی خودم به سه چیز افتخار می کنم: اول آنکه خداوند مرا مسلمان و پیرو اهل بیت قرار داد، دوم آنکه یک ایرانی هستم و در گستره جغرافیای وسیع کره ی ارض به سرزمین ایران تعلق دارم و سوم آنکه خیلی خوشحال هستم که از ابتدای زندگی کاری خود تا بحال و به اشکال مختلف فرصت خدمت گذاری برای مردم ایران برایم فراهم شده است. 
اما در کنار این زمینه ها و مسؤولیتهای مختلف انگار خداوند ایشان را برای ایام بزرگ و سرنوشت ساز مذاکرات هسته ای ذخیره ساخته بود که بتوانند نقش بی بدیلی را در پیشبرد مذاکرات هسته ای ایفا نمایند. اعتقاد ایشان به دیپلماسی همانقدر عمیق است که اعتقاد ایشان به توسعه فن آوری هسته ای. ایشان فردی است که ضمن مدیریت موثر تولید سوخت هسته ای بیست درصد که شگفتی جهانیان را باعث گردید، همزمان نقشی ویژه در دیپلماسی هسته ای ایفا نمود. بنده افتخار میکنم که روزهای بسیار مهمی را در مذاکرات هسته ای در کنار دکتر صالحی این قهرمان ملی سپری کردم و همواره بر وجود این فرزند بزرگ ملت به خود بالیده ام.

 

 

 

 

خبرآنلاین

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top