تاریخ انتشار: 18آبان1394|11:23

| کد خبر: 48388

توضیحات بابک زنجانی درباره پوشه‌های محرمانه‌اش

وکیل ملت: ششمین جلسه رسیدگی به پرونده موسوم به فساد نفتی صبح امروز (دوشنبه) - 18 آبان ماه - در دادگاه انقلاب به‌صورت علنی آغاز شد.

بابک زنجانی متهم ردیف اول حدود ساعت 8:40 با تدابیر شدید امنیتی وارد دادگاه شد.

 

* بابک زنجانی قبل از شروع جلسه دادگاه دقایقی با وکیل مدافع‌اش صحبت کرد.

 

* خواهران بابک زنجانی و وکلای مدافع متهمان و شکات در جلسه دادگاه حضور دارند.

 

* یکی از خواهران متهم ردیف اول پرونده، با در دست داشتن صلوات‌شمار ذکر می‌گفت.

 

* ساعت 9:05 قاضی صلواتی رئیس شعبه 15 دادگاه انقلاب و نجفی نماینده دادستان وارد دادگاه شدند.

 

* جلسه دادگاه ساعت 9:10 با قرائت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد.

 

* قاضی صلواتی در ابتدای جلسه دادگاه مواد 353، 354 و 358 قانون آیین دادرسی کیفری را متذکر شد.

 

* رئیس شعبه 15 دادگاه انقلاب از بابک زنجانی متهم ردیف اول پرونده موسوم به فساد نفتی خواست تا ضمن حضور در جایگاه به ادامه دفاعیات خود بپردازد.

 

* قاضی صلواتی یادآور شد: وکلا و موکلین در مقام دفاع حق ندارند خارج از موازین شرعی و قانونی صحبت کرده و به کسی توهین کنند.

 

بابک زنجانی با حضور در جایگاه با قرائت بخش‌هایی از زیارت عاشورا، گفت: در جلسات قبل در پایان بخش اول دفاعیاتم قول صدور ضمانتنامه را داده بودم که در این خصوص توضیحات لازم را ارائه می‌دهم. در بخش دوم دفاعیاتم، شماره حساب‌هایی از بانک مرکزی تقدیم شما شده بود که در آن زمینه هم توضیحات لازم را می‌دهم.

 

وی افزود: در کیفرخواست موضوع MT و استانداردها مطرح شده بود که بازپرس محترم مطرح کرده بودند MT جعل شده که توضیحات لازم را در این زمینه خواهم داد. همچنین اعلام شد که 11 ال‌سی از سوی من برای بانک مرکزی و شرکت HK صادر شده که من اسم ال‌سی را برات عنوان کردم و مطرح شد که برات نیست و ال‌سی است؛ در واقع کارشناس محترم گفتند که ال‌سی با برات فرق می‌کند که در این خصوص بحث شد.

 

این متهم ادامه داد: مجبورم به جای دفاع از کیفرخواست و اتهاماتی که به من وارد شده، بعضی توضیحات را ارائه دهم تا شائبه‌ای ایجاد نشود. دلیل علنی شدن دادگاه، درخواست خودم و وکیلم بود. من این موضوع را خدمت شما مطرح کردم و از رئیس قوه قضائیه علنی بودن دادگاه را خواستم تا همه ببینند و قضاوت کنند. هر کسی قضاوت و تهمتی دارد به من بگوید؛ زیرا از نظر من اشکالی ندارد.

 

وی تاکید کرد: به دلیل اینکه حساسیت موضوع زیاد است من هر حرکتی که انجام می‌دهم باعث حاشیه‌هایی می‌شود. یکی از این حواشی پوشه‌هایی بود که دست من بود و روی آن نوشته شده بود که بعضی قابل قرائت و بعضی غیرقابل قرائت در دادگاه است. باید یادآور شوم این موضوعات مربوط به تفکیک مدارک خودم بود و مسائل محرمانه‌ای بود که نیازی به قرائت در دادگاه نبود. به همین دلیل من بعضی از پوشه‌هایم را به عنوان پوشه‌های غیرقابل قرائت نام‌گذاری کردم تا اگر لازم بود توضیحات لازم را درباره آنها ارائه دهم.

 

دفاعیات بابک زنجانی ادامه دارد.

 

* ساعت 10:15 قاضی صلواتی به دلیل افت فشار متهم ردیف اول پرونده، اعلام تنفس 15 دقیقه‌ای کرد.

 

بر اساس این گزارش، تاکنون 5 جلسه دادگاه برای رسیدگی به پرونده موسوم به فساد نفتی در شعبه 15 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی برگزار شده که در سه جلسه اول کیفرخواست متهمان این پرونده قرائت و در جلسه چهارم و پنجم متهم اصلی پرونده به ارائه دفاعیات خود پرداخت.

 

در جلسه چهارم و پنجم دادگاه، بابک زنجانی 52 صفحه از دفاعیات 200 صفحه‌ای خود را مطرح کرد.

 

جلسات بعدی دادگاه به ترتیب در روزهای دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری برگزار می‌شود.

 

ادامه دارد ...

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top