معصومه ابتکار از عملکردش دفاع کرد/ به همسرم تهمت می زنند

وکیل ملت: رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست که در هفته های اخیر با شدیدترین انتقادات روبه رو شده است، با تکذیب اتهام واردات بنزین همسرش گفت: زمانی که مقابل تولید بنزین پتروشیمی ها ایستادم این اتهامات را متوجه همسرم کردند.

تاریخ انتشار: 18آبان1394|13:19

معصومه ابتکار از عملکردش دفاع کرد/ به همسرم تهمت می زنند
| کد خبر: 48488

معصومه ابتکار که در برنامه متن و حاشیه شبکه 3 سیما سخن می گفت، افزود: همسرم هیچ نقشی در واردات بنزین ندارد چرا که اصولاً هیچ شخص حقیقی بنزین را وارد کشور نمی کند که در داخل یارانه ای و کمتر از بیرون به فروش می رسد.

گزیده سخنان معصومه ابتکار را در ادامه می خوانید:

شاید برخی تصور کردند زمانی که من مقابل تولید بنزین پتروشیمی ها ایستادگی کردم با زدن این تهمت ها به همسرم درجا بزنم ایرادی ندارد که چنین فکری می کنند اما من پای سلامت مردم ایستاده ام. خانواده من هرگز به کارهای خلاف ورود نمی کنند و از سوی دیگر طبق اصل 142 قانون اساسی درباره وضعیت دارایی مسئولان تاکنون پنج مرتبه وضعیت مالی من ، همسر و فرزندانم گزارش شده است. اینگونه تهمت ها هیچ تناسبی با اخلاق و دین ما ندارد هر چند ما نیز باید تحمل شنیدن این چیزها را داشته باشیم.

زمین خواری


 متأسفانه در سالهایی زمین خواری به ویژه در منطقه ورجین تهران افزایش پیدا کرده بود که با ورود محیط زیست و اقدامات قضائی از بخشی از این مناطق رفع تصرف شد. در منطقه میان کاله نیز این مسائل وجود داشت که با ورود قاضی خوبی بخشی از این مشکلات مرتفع شد. در مقابله با زمین خواری ما زمانی که به یک جاده و یا معدنی می رسیدیم تهدید می شدیم و افراد صاحب نفوذی که اموالشان نیز نامشروع بود برای حفظ آن اقدام به تهدید می  کردند.

آلودگی هوا


مقابله با آلودگی هوا را یکی از برنامه های این سازمان است. مطمئناً در آینده باید حمل و نقل عمومی را در شهرهای بزرگ گسترش دهیم و از خودروهای با سوخت پاک همچون خودروهای هیبریدی استفاده کنیم.  مشکلات آلودگی هوا در تهران را پیچیده است. در گام اول ما خروج بنزن بیشتر از حد مجاز را از بنزین عملی و یورو4 را وارد چرخه سوخت خودروها کردیم در گام دوم کاهش مازوت را مد نظر قرار می دهیم در گام بعدی نیز کاهش و تعطیلی کارخانه های شن و ماسه با آلودگی های بالا را مشروط به آلودگی با پایداری طولانی در دستور کار خواهیم داشت. مطمئناً اکنون وضعیت هوای تهران بهتر از سال 93 ، 92 و قبل از آن شده است و این مهم را مردم می نویسند و می گویند و تشکر می کنند. ابتکار در پاسخ به این پرسش که آقای کهرم از مشاوران شما گفته بود که دولت چندان کاری برای محیط زیست نکرده است افزود: او آرمانگرایی زیادی دارد و البته چندان در جریان تصمیمات نیست و بیشتر در نگارش و مطبوعات حضور دارد. مطمئناً دولت یازدهم نگاه ویژه ای به مسائل زیست محیطی دارد و اقداماتی نیز صورت داده است.

بنزین پتروشیمی


دولت درباره حذف بنزین پتروشیمی ها  نظر یکپارچه داشت و تنها در مجلس افراد خاصی که از عملکرد خود در دولت قبل دفاع می کردند و آنرا نیز به صراحت می گفتند معترض بودند اما پاسخ من این بود که اگر قرار باشد جلوی بنزین غیراستاندارد را که تهدید سلامت مردم است نگیرم باید بگذارم و بروم به همین منظور از چند جهت فشار و تهدید و تهمت زده شد. اصولاً نباید مسئله محیط زیستی به یک ماجرای سیاسی تبدیل شود و ما هم اکنون نیز از وضعیت بنزین هر سه ماه گزارش می گیریم و وضعیت آلودگی هوا را به صورت بر خط رصد می کنیم. آلودگی شهرهای بزرگ در سالهای 89 ، 90 و 91 بسیار بالا و وضعیت بنزن نیز بیشتر از حد مجاز بود در حالیکه بنزن ماده ای سرطانزاست و به وزیر نفت نیز گفته بودم که هر زمانی زودتر جلوی آنرا در بنزین پتروشیمیها بگیریم به نفع سلامت مردم است. در سال 92 هوای پاک 52 روز وسال  93 ، صد روز بود که در هفت ماه ابتدایی سال 94 نیز به 150 روز هوای سالم رسیده است و در شهر اهواز نیز از چندی پیش بنزین یورو4 را وارد چرخه مصرف کردیم و در آینده همه پمپ بنزین های شهر اهواز بنزین یورو4 خواهند داشت.

مصاحبه با بی بی سی


ابتکار در ادامه با اشاره به مصاحبه اش با شبکه بی بی سی گفت: مصاحبه با بی بی سی هیچ مشکلی ندارد و برخی تصور می کنند که این مشکل است در حالیکه مصاحبه با بی بی سی فارسی به علت بخشنامه شورای عالی امنیت ملی ممنوع بوده است. در طول یک سال گذشته با حدود سی شبکه مهم جهانی مصاحبه کرده ام و اتفاقاً شرایط مناسبی است برای روشنگری در رسانه های جهان نسبت به داخل ایران. ما باید این مصاحبه ها را فرصتی برای بیان نقطه نظرات خود در جهان بدانیم به عنوان نمونه بی بی سی یک شبکه جهانی با تعداد زیادی بیننده است که پاسخهای ما می تواند برای بسیاری از مردم جهان شفاف سازی کند.

اعتراض کارکنان محیط زیست


من تعجب کردم که چرا یک اعتراض صنفی با اغراض خاصی به یک مسئله سیاسی و جناحی تبدیل شد. طبیعتاً هر دستگاهی در درون مجموعه خود ممکن است مشکلاتی داشته باشد و ما نیز تلاش می کنیم اعتراض و یا انتقاد کارکنان را توجه و با آنان تعامل کنیم اما اینکه چنین مسئله ای به یک فرصتی برای بحثهای سیاسی تبدیل شود درست نیست و باید مراقب آبروی افراد باشیم.

لازم به ذکر است که در هفته های گذشته معصومه ابتکار زیر تیغ انتقادات شدید برخی رسانه های اصولگرا و سازمان صدا و سیما قرار گرفته بود.

این انتقادات با اعتراض های صنفی در این سازمان همراه شد که باعث گردید موج انتقادات گسترش یابد و فشار رسانه های منتقد دولت بر معصومه ابتکار تشدید شود.

در این بین برخی گزارش های خبری صدا و سیما نیز با واکنش تند رییس سازمان محیط زیست روبه رو شد. ابتکار چندی پیش طی نامه ای به سرافراز با لحن تند سازمان صدا و سیما را متهم کرد که به تریبون جبهه پایداری تبدیل شده است.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top