تاریخ انتشار: 18آبان1394|13:56

| کد خبر: 48521

جایگزین «شیشه» چیست؟

وکیل ملت: به احتمال فراوان مافياي مواد مخدر در حال جابه‌جايي بازار موادمخدر از نسلي به نسل ديگر و از ماده‌‌اي به ماده ديگر است.

داود حشمتی در پارسینه نوشت: هفته گذشته سخنگوي ستاد مبارزه با موادمخدر درباره افزايش قيمت شيشه در سال 93 هشدار داده بود. او گفته بود كه شيشه از كيلويي 18 ميليون و 900 هزارتومان در سال 93 به كيلويي 58 ميليون و 700 هزارتومان رسيده است.

امروز رئيس‌ مبارزه با موادمخدر استان كرمانشاه رقم فعلي ماده شيشه را در كرمانشاه هركيلو 100 ميليون تومان عنوان كرد.

علی شمشیری گفته از ابتدای امسال قیمت مواد مخدر صنعتی شیشه از کیلویی 13 تا 14 میلیون تومان به حدود 100 میلیون تومان رسیده است. (ايسنا،‌16/8/94)

همين موضوع باعث شده تا ميزان كشفيات هروئين افزايش پيدا كند. نتيجه‌اي كه مي‌توان از اين موضوع حاصل كرد اين است كه هرگز ميزان مصرف موادمخدر كاهش پيدا نكرده بلكه همچون انرژي كه هيچ وقت از بين نمي‌رود و از شكلي به شكل ديگر تغيير ميكند، اعتياد نيز از ماده‌اي به ماده ديگر تغيير مي‌كند.

 با اين حال افزايش چشمگير قيمت شيشه (چيزي نزديك به چهل ميليون‌تومان به صورت ميانگين در كل كشور) نشانه‌ مهم ديگري نيز مي‌تواند باشد. رشد مصرف هروئين و موادافيوني به صورت موقت است. به احتمال فراوان مافياي مواد مخدر در حال جابه‌جايي بازار موادمخدر از نسلي به نسل ديگر و از ماده‌‌اي به ماده ديگر است.

دهه پنجاه شمسي در ايران هروئين وارد بازار شد و مقدمه ورود آن به بازار جديد افزايش شديد قيمت ترياك و بگيرد و ببندهاي در همان دوران بود كه بازار را براي ورود مواد جديد آماده كرد. اواخر دهه 70 بار ديگر موادمخدر سنتي در ايران به طرز وحشتناكي دچار افزايش قيمت مي‌شود و همين امر مقدمه ورود شيش و كراك به بازار ايران بود. با اين تفاسير ضمن ابراز نگراني از طوفاني كه قرار است موادمخدر جديد ايران را دچار خود كند، سئوالي كه اساسي اين است: چه موادي قرار است جايگزين شيشه شود؟

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top