ویزای فرودگاهی ایران برای ۱۹۰ کشور

وکیل ملت: معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی در حالی از صدور ویزای 30 روزه فرودگاهی خبر داد که ایران یکی از 3 کانون محبوب گردشگری معرفی شده است ویزای فرودگاهی، تسهیلات ویژه برای تجار و گردشگرانی است که می‌خواهند بدون برنامه‌ریزی خاصی یا بدون تور در ایران حضور پیدا کنند.

تاریخ انتشار: 19آبان1394|09:44

ویزای فرودگاهی ایران برای ۱۹۰ کشور
| کد خبر: 48883

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی در تشریح صدور ویزای فرودگاهی کشورمان برای 190 کشور جهان گفت: صدور این‌گونه ویزاهای 30 روزه برای اتباع 8 تا 9 کشور جهان از جمله امریکا، انگلیس و برخی کشورهای جنوب شرق آسیا امکان ندارد. چندی قبل رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور عنوان کرده بود ایران در تلاش است تا موانع موجود برای ورود گردشگران به کشور را رفع کند که صدور ویزای 30روزه برای اتباع 190 کشور در فرودگاه، که برای 15 روز هم قابل تمدید است یکی از این موارد است. مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی درباره اینکه آیا صدور ویزا در فرودگاه‌های ایران برای تمام اتباع کشورهای جهان صورت می‌گیرد گفت: خیر، بلکه این تسهیلات در فرودگاه‌های کشور روشی است برای ارائه خدمات جهت تردد اتباع کشورهایی که این سبک را می‌پسندند، کما اینکه برخی کشورها نیز این روش را اجرا می‌کنند که ما نیز جزو آنها به حساب می‌آییم.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی درباره علت این تسهیلات عنوان کرد: ویزای فرودگاهی، تسهیلاتی به حساب می‌آید که بیشتر معطوف به تجار و گردشگرانی است که می‌خواهند بدون برنامه‌ریزی خاصی یا بدون تور در ایران حضور پیدا کنند. بنابراین این ویزا برای این کار است، ما نیز بررسی کردیم که می‌توانیم با صدور ویزای فرودگاهی توازنی بین خدمات در نمایندگی‌هایمان ایجاد کنیم. بر این اساس طول زمان ویزای فرودگاهی را به یک ماه افزایش دادیم تا عموم تورها نیز بتوانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند. موحدی ادامه داد: بنابراین با تمهیداتی که با همکاری وزارت امور خارجه فراهم شده است ویزای فرودگاهی برای اتباع خارجی صادر می‌شود، البته این تسهیلات محدودیت‌هایی نیز دارد مثلاً اتباع 8 تا 9 کشور جهان  از جمله امریکا، انگلیس و برخی کشورهای جنوب شرق آسیا نمی‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند و ویزای فرودگاهی برایشان صادر نمی‌شود.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top