تاریخ انتشار: 19آبان1394|20:05

| کد خبر: 49241
اختصاصی وکیل ملت

تجمع مال باختگان پديده شانديز مقابل دادگستري تهران

وکیل ملت: پدیده شاندیز نامی که در چند سال اخیر به دلیل تبلیغات زياد سر زبان‌ها افتاده بود اين تبليغات جدا از اينكه از سوي صدا و سیما و جاهاي ديگر صورت مي‌گرفت بلكه روي بیلبوردهای تبلیغاتی خیابان‌ها هم رفته بود. بر اساس آنچه که در سایت رسمی این شرکت نیز آمده بود، شرکت پدیده در تاریخ 18 بهمن 1383 نزد اداره ثبت شرکت‌های مشهد تحت نام شرکت سرمایه‌گذاری کاوشگران سهام (سهامی عام) به ثبت رسید اما حدود چهار سال بعد این شرکت با تصمیم مجمع عمومی فوق‌العاده به شرکت توسعه بین‌المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز (سهامی عام) تغییر یافت و اساسنامه جدید شرکت در قالب اساسنامه مورد تایید سازمان بورس و اوراق بهادار مورد تصویب قرار گرفت.

اما آنچه در ایران به فعالیت و فروش سهام مشغول است یک شرکت سهامی خاص زیر مجموعه این هلدینگ است که با نام شرکت ابنیه پدیده شاندیز، مجری و مالک تمام پروژه‌های ساختمانی مجموعه پدیده و زیرمجموعه گروه شرکت‌های پدیده است. جدا از تبليغات گسترده برخي مسئولين هم از اين شركت و مدير عامل اين سازمان كه محسن پهلوان بود حمايت كردند. اين تبليغات در صدا و سيما باعث شد تا برخي از هموطنانمان به خرديداري سهام از اين شركت را روي آورند. تا زماني كه خبر پلمپ شدن اين شركت به گوش هموطنانمان رسيد. تا به امروز پيگيري هاي زيادي از سوي سهام داران شده  اما به گوش مي‌رسد كاري براي آنها انجام نشده با توجه به اينكه دادستان کل کشور چندی پیش درباره روند رسیدگی به تخلفات مطرح شده توسط پدیده شاندیز اعلام کرده بود: تیمی متشکل از کارشناسان اقتصادی و قضایی در این دادستانی تشکیل شده که موضوع پرونده پدیده شاندیز را که از سوی دادستان مشهد در حال پیگیری است دنبال کرده و رسیدگی خواهد کرد.

سید ابراهیم رئیسی در نشست تخصصی روسای ادارات مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی استان های کشور افزود: مسئول این تیم مرتضی بختیاری معاون امنیتی دادستان کل کشور معرفی شده است. وی در خصوص پرونده پدیده شاندیز  در آن زمان مطرح كرد: شرکت هایی که در دادگستری و دادستانی مشهد پرونده ای برای رسیدگی دارند از طریق دادستانی مشهد اعلام شده که تبلیغات در مجامع عمومی و رسانه ها ممنوع است براین اساس رسانه ملی و مبادی ورودی و خروجی شهرها نسبت به این مساله ملزم به رعایت هستند. رئیسی اضافه کرد: افرادی که سهام یا ذخیره ای در این شرکت ها دارند، اقدامات قضایی در راستای حفظ سهام آنها انجام خواهد شد تا آسیب نبینند و کار اقتصادی نباید توام با تخلف و فساد باشد.
با توجه به سخنان دادستان شاهد اتمام اين پرونده بزرگ ميلياردي نبوديم با اين وجود جمعی از سهامداران پدیده که تکلیف سهام و وضعیت پولشان مشخص نیست امروز با تجمع در مقابل دادگستري استان تهران خواستار حقشان شدند. اين تجمع‌ها براي چندمين بار با حضورسهامداران اين شركت همراه با برخی شعارهای اعتراض آمیز و نیز پلاکاردهایی  برگزار شد . از جمله جملاتي كه معترضان بيان مي‌كردند اين بود كه آنها به خاطر تبليغات رسانه ملي سرمايه‌گذاري كردند.
حق كشي سهامدار تا كي؟؟؟ صبرمان تمام شد!
جالب اینکه در یکی از پلاکاردهای امروز این تجمع  خطاب به دادستان کشور آمده است : دادستان محترم لطفا ميانه رو باشد. حق كشي سهامدار تا كي؟؟؟ صبرمان تمام شد! يا در پلاكاردي ديگر ( نقد داده‌ايم نقد مي‌گيريم وقت كشي كافيسيت..  همچنين صداي معترضان با شعار دولت تدبير و اميد كو تدبير كو اميد بلند شد كه همه مي‌خواستند به نوعي اعتراض خود را نشان دهند. با شعار هاي پي در پي صداي تجمع كنندگان پايين نمي‌آمد يكي ديگر از شعارها اين بود كه (پول ما رو پس بديد) . يكي از  تجمع كنندگان به« وكيل ملت »مطرح كرد: ما به دادگاه مشهد هم مراجعه كرديم اما هيچ شكايتي از ما را قبول نمي‌كنند. از طرفي هم در تهران هيچ جا شكايت ما را قبول نمي‌كنند. مبلغ كل بدهي 3هزار ميليارد است كه خود بنده 3 ميليارد طلبكار هستم.
همه تعهد نامه داريم
همچنين يكي از آقايان تجمع كنندگان گفت: ما سهام شركت پديده را خريديم و به ما تعهد نامه داده اند و همه اين هايي كه هستيم سهامدار  تعهد نامه دار هستيم.
يكي ديگر از تجمع كنندگان مطرح كرد: ما در پديده سرمايه گذاري كرديم چون  از طريق رسانه ملي صدا سيما تبليغات اين شركت پخش سد ما اعتماد كرديم. 10 ماه است به ما تعهد نامه داده‌اند اما پول ما را پس نمي دهند. دولت هم جوابگو نيست. از طرفي هم دادگستري هم به ما مي‌گويد حق شكايت نداريد. ما را در دادگستري راه نمي‌دهند به ما مي‌گوييند برويد.
همچنين يكي ديگر از معترضين گفت: بنده 1 ميليارد در اين شركت سهام دارم اما تا به امروز پولي دريافت نكرده‌ام. به هر كجا كه مراجعه مي‌كنيم جوابي نمي‌گيريم حتي به دادستاني مشهد هم مراجعه كرده‌ايم اما پاسخي نگرفته‌ايم.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top