تاریخ انتشار: 19آبان1394|22:20

| کد خبر: 49329

چهره سال همجنسگرایان آمریکا انتخاب شد

وکیل ملت: رئیس جمهور آمریکا درحالی سوی جامعه همجنسگرایان این کشور به عنوان شخصیت سال انتخاب شد که در گفت‌وگویی این ضد هنجار غربی را «ارزش جهانی» و «احترام به حقوق بشر» نام نهاد.

رئیس جمهور آمریکا درحالی سوی جامعه همجنسگرایان این کشور به عنوان شخصیت سال انتخاب شد که در گفت‌وگویی این ضد هنجار غربی را «ارزش جهانی» و «احترام به حقوق بشر» نام نهاد.

باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا از سوی نشریه «اوت 100» که متعلق به همجنسگرایان آمریکاست، به عنوان شخصیت ویژه این گروه (Ally of the Year) انتخاب شد.

اوباما اکنون اولین رییس جمهور آمریکا است که تصویر وی در حالی روی جلد نشریه «اوت  100» رفته که هنوز این سمت را در اختیار دارد.

اوت 100 اعلام کرده  است که انتخاب اوباما به عنوان «متحد، نماد و قهرمان» همجنسگرایان به واسطه خدماتی است که او به این افراد کرده است. دولت اوباما امسال با حکم دیوان عالی این کشور، ازدواج همجنسگرایان را در تمام ایالات آمریکا قانونی اعلام کرد.

رییس جمهورآمریکا به همین مناسبت در مصاحبه با «اوت 100» گفته است که در سال 1978، هنگامی ‌که 18 سال داشت، استاد وی در دانشکده «اکسیدنتال» عقاید همجنسگرایی داشته و این دو «دوستان خوبی» بوده‌اند.

وی همچنین گفت از سال‌ها قبل تلاش برای بهبود وضعیت همجنسگرایان را آغاز کرده است.

اوباما در این مصاحبه با حربه حقوق بشر و ارزش‌های جهانی سعی در جا انداختن این پدیده شوم در دیگر کشورهای جهان نمود و گفت: «وقتی ما درباره جامعه همجنسگرایان صحبت می‌کنیم، تاکید بر اهمیت حقوق بشر جهانی داریم. این مسئله برای آن‌هایی که معتقدند همجنسگرایی در فرهنگشان وجود ندارد و ما در حال تحمیل ارزش‌های بیگانه به آن‌ها هستیم اشتباه است زیرا همجنسگرایان اعضای همه جوامع هستند و حفاظت از حقوق بشر یک ارزش جهانی است.»

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top