تاریخ انتشار: 20آبان1394|10:54

| کد خبر: 49546
آیت‌الله مکارم‌شیرازی:

فضای مجازی باعث افزایش طلاق در جامعه است

وکیل ملت: آیت‌الله مکارم‌شیرازی با اظهار نگرانی و تاسف شدید از افزایش آمار طلاق در جامعه، خواستار آسیب‌شناسی دقیق و همه‌جانبه این مساله شد و یکی از عوامل مهم و مؤثر در افزایش طلاق‌ها را توسعه بی‌حساب فضای مجازی دانست.

 این مرجع تقلید در جلسه درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، نسبت به افزایش آمار طلاق در جامعه اظهار نگرانی کرد و گفت: یکی از مسائلی که به صورت موریانه پایه نظام خانواده را فرو می‌ریزد، موضوع افزایش آمارهای طلاق است که وقتی این بنیان متزلزل و دچار گسست شد، کل نظام خانواده رو به ویرانی خواهد رفت.

این مرجع تقلید با بیان روایتی از حضرت رسول اکرم(ص) اظهار کرد: خانه‌ای که در آن طلاق باشد خدا آن را از رحمت خود دور می‌دارد، هیچ چیز مبغوض‌تر از طلاق نزد خدای متعال نیست.

وی با بیان این‌که «طلاق تبعات و آثار فردی و اجتماعی بسیاری دارد» گفت: یکی از تبعات طلاق بچه‌های بی سرپرست است که تبدیل به بچه‌های خطرناکی در جامعه می‌شوند.

این استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با تاکید بر آسیب‌شناسی دقیق و همه جانبه افزایش آمار طلاق در جامعه، خاطرنشان کرد: برخی عنوان می‌کنند که عامل این مساله فقر است، در حالی که بسیاری از طلاق‌ها در خانواده‌های مرفه و البته تحصیل کرده است.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با گوشزد کردن وظایف مهم و سنگین دست‌اندرکاران فضای مجازی، خاطرنشان کرد: مسئولان فضای مجازی کشور بار سنگینی بر عهده دارند، البته با این فضای مجازی کارهای بسیار مهمی می‌شود انجام داد، اما در مقابل آسیب‌های شدید و خطرناکی دارد چراکه بسیاری از طلاق‌ها از اینجا نشات می‌گیرد و مردم این مساله را به طرق مختلف به اطلاع ما می‌رسانند.

این مرجع تقلید یادآور شد: این که اخیرا فضای مجازی را جدی گرفته‌اند بسیار خوب است، باید آموزش‌های لازم به جوانان داده شود، باید کار فرهنگی در این راستا انجام شود، امیدواریم همه به سهم خود در راستای کاهش آمار طلاق در جامعه اقدام کنیم.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود در درس خارج با اشاره به حدیثی از امام حسن عسکری(ع) به بیان نکات اخلاقی برای حاضران پرداخت و تواضع را نعمتی دانست که کسی نسبت به آن حسادت نمی‌کند.

وی با بیان این‌که «تواضع دوستان فراوان برای انسان ایجاد می‌کند و باعث محبوبیت در جامعه می‌شود و سبب پیشرفت در کارهاست» گفت: در محیط روحانیت نیز افراد بسیار محبوبی وجود داشته و دارند که این مساله نیز ناشی از تواضع آنان بوده است.

این مرجع تقلید یادآور شد: اگر می‌خواهیم در جامعه نفوذ داشته باشیم و امر به معروف و نهی از منکر و تبلیغات ما در جامعه اثر داشته باشد باید در مقابل صغیر و کبیر تواضع داشته باشیم.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top