"اخطار نهايی" به پديده

وکیل ملت: رئيس کل دادگستري استان خراسان رضوي در گفت وگو با روزنامه خراسان از آخرين اخطار به شرکت پديده شانديز خبر داد.

تاریخ انتشار: 20آبان1394|14:20

"اخطار نهايی" به پديده
| کد خبر: 49683به گزارش وکیل ملت حجت الاسلام و المسلمين مظفري در خصوص آخرين وضعيت رسيدگي به پرونده پديده شانديز گفت: با توجه به وعده هاي مکرري که مديران پديده شانديز داده اند و با وجود فرصت هاي مختلف، اين وعده ها عملي نشده است. دادستاني اخطار نهايي را براي اقدام جدي به «پديده» داده است که اگر در فرصت نهايي حق و حقوق مردم را پرداخت کرد که چه بهتر اما اگر پرداخت نکرد، برخورد قضايي جدي با مديران پديده انجام مي شود.
 
وي با بيان اين که مردم مراجعات بسيار زيادي داشته اند و حوصله مردم در اين موضوع به سر رسيده است، گفت: بيشتر از اين نمي توانيم در مقابل خواسته هاي مردم صبر کنيم. وي تصريح کرد: اگر مديران پديده نخواهند همکاري لازم را داشته باشند و به اخطار قانوني ستاد و دادستاني ترتيب اثر ندهند و در جهت الزام به ايفاي تعهد اقدام جدي انجام ندهند، حتما با آن ها برخورد قانوني خواهد شد.
 
حجت الاسلام والمسلمين مظفري اظهار کرد: مردم تاکنون از طريق حضوري، مکاتبه و تلفن به مسئولان و دستگاه هاي مختلف خواسته هاي خود را مطرح کرده اند تا هم با متخلفان برخورد جدي انجام شود و هم اين که حق و حقوق شان پرداخت شود.
 
وي در پاسخ به اين سوال که آيا سرمايه گذار جديدي براي تحويل گرفتن پديده اعلام آمادگي کرده است، با اظهار بي اطلاعي از اين موضوع گفت: اگر سرمايه گذاري براي واگذار شدن پديده شرايط لازم را داشته باشد و بتواند از عهده پرداخت مطالبات مردم بر آيد، ما هم پشتيباني مي کنيم. وي يادآور شد: اولويت براي دستگاه قضايي، احقاق حقوق مردم است و بايد رضايت مردم در اين خصوص جلب شود.
آن چه گذشت...
 
شايان ذکر است که از دي ماه سال گذشته، شرکت پديده با مشکلاتي مواجه شد و ابتدا تبليغات فروش سهام اين شرکت متوقف و پس از آن دفاتر فروش سهام آن نيز با حکم قضايي پلمب شد. در اين مدت، مسئولان قضايي به طور متعدد بر تحت تعقيب قرار گرفتن و برخورد جدي با مديران متخلف پديده و مسئولان دستگاه هايي که در خصوص پديده مرتکب تخلف شده اند، تأکيد کردند.
 
 کارگروه قضايي اقتصادي ويژه در دادگستري کل استان، ستادي در استانداري و کارگروه پيگيري تخلفات پديده و صيانت از حقوق مردم و بيت المال نيز در دولت تشکيل شد و سازمان بازرسي کل کشور و وزارت کشور نيز براي پيگيري وضعيت پديده و رسيدگي به مطالبات سهامداران وارد جريان شدند. شهريور ماه سال جاري نيز از سوي ستاد تدبير استانداري مصوباتي با هدف رفع مشکل تدوين شد و به تصويب شوراي عالي امنيت ملي رسيد که بر اساس آن مقرر شد، دستگاه هاي دولتي مجوزهاي لازم را براي ادامه روند فعاليت پديده و پرداخت مطالبات مردم صادر کنند. با اين اوصاف برخي از نمايندگان استان نيز خبرهاي جديدي از وضعيت پديده مطرح مي کردند که در آخرين اظهارنظرها، يکي از نمايندگان استان از حل مسائل پديده با 13دستگاه از 14 دستگاه دولتي خبر داد و گفت: مجوز مربوط به يک دستگاه ديگر هم در اين هفته صادر مي شود که با صدور اين مجوز ديگر هيچ اختلافي بين شرکت پديده با دستگاه هاي دولتي باقي نخواهد ماند، هرچند تلاش خبرنگار خراسان براي تأييد اين موضوع از مسئولان استانداري، نتيجه اي در بر نداشت.
 
در همين حال با توجه به محقق نشدن وعده مديران پديده شانديز در خصوص پرداخت مطالبات سهامداران و وصول حواله ها جمع زيادي از سهامداران پديده در مقابل استانداري، دادسراي عمومي و انقلاب مشهد تجمع کردند و خواستار برخورد با مديران متخلف و احقاق حقوق خود شدند.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top