تاریخ انتشار: 20آبان1394|15:58

| کد خبر: 49768

یک پنجم پرونده های قضایی در دادگستری استان تهران رسیدگی می شود

وکیل ملت: رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: حدود یک پنجم پرونده های قضایی کل کشور در دادگستری استان تهران رسیدگی می شود.

غلامحسین اسماعیلی در دومین نشست شورای مدیران دادگستری کل استان تهران، افزود: نوع و جنس پرونده های قضائی در تهران با سایر استان های کشور متمایز است و دارای پیچیدگی و سنگینی خاصی است؛ در عین حال مدیران توانمند و کار آزموده و دارای علم، تجربه و تعهد کافی عهده دار مسئولیت کار در این مجموعه هستند.
اسماعیلی، کثرت پرونده ها و کمبود نیروی انسانی را بزرگ ترین مشکل دادگستری کل استان تهران عنوان کرد و افزود: مدیران این محاکم در تمام دیدارها به طور مداوم از کثرت پرونده ها و کمبود کادر قضائی و اداری نگران هستند.
رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: وضعیت ساختمان های دادگستری در شرایط فعلی مناسب نیست که امیدواریم در آینده با عنایت ریاست قوه قضائیه، افق و چشم انداز خوبی دیده شود و این شرایط بهبود یابد.
وی، خاطرنشان کرد: به رغم وجود این مشکلات، مهم ترین اقدام ما رفع دغدغه های مرتبط با سلامت مجموعه و افزایش اعتماد عمومی به دستگاه قضائی است.
رئیس کل دادگستری کل استان تهران در ادامه به موضوع کاهش جمعیت کیفری زندان ها اشاره و تصریح کرد: این مساله علاوه بر این که جزء سیاست های کلی نظام و همچنین سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری است در دستورالعمل های متعدد و مکرر از سوی رئیس قوه قضائیه نیز مورد تاکید فراوان قرار گرفته است و مقام معظم رهبری در هفته قوه قضائیه سالجاری، یکی از نکاتی که با حساسیت و جدیت مطرح نمودند موضوع زندان و زندانیان بود.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص حل مساله زندان و زندان زدایی خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب در آن جلسه ارشادات و تاکیداتی داشتند که این همه زندانی زیبنده نظام قضائی و حکومتی ما نیست. و بارها به مدیران تاکید و از آنان خواسته شده است که با کاهش جمعیت کیفری مواجه باشیم و این به معنای مدارا و ارفاق با اراذل و اوباش و متجاوزین به نوامیس مردم و آدم رباها و سارقان نیست.
اسماعیلی افزود: ما انتظار داریم که دادستان ها و معاونان آنان در خصوص زندانیان تحت قرار و یا بازداشتی های تحت نظر حساسیت بیشتری داشته باشند؛ در زمان حاضر در خصوص موضوعات کیفری می توانیم در ارتباط با بسیاری از مرتکبین جرایم از مجازات های جایگزین همچون تعلیق تعقیب و آزادی مشروط در صدور حکم و اجرای آن استفاده کنیم.
اسماعیلی با تاکید بر بحث نظارت های مدیریتی در جهت افزایش سلامت اداری گفت: ما بر این باوریم که مجموعه مدیران قضائی، اگر نظارت های مدیریتی خویش را به نحو شایسته انجام دهند، باعث ایجاد سلامت و افزایش اعتماد عمومی نسبت به دستگاه قضائی خواهد شد.
براساس این گزارش، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای معاون اول قوه قضائیه امروز در دومین نشست شورای مدیران دادگستری کل استان تهران حضور داشت.
در این جلسه 13 قاضی و کارمند اداری نمونه در هفته قوه قضائیه ، لوح تقدیر و جوایز خود را از معاون اول قوه قضائیه دریافت کردند.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top