یک وکیل دادگستری در گفت و گوی اختصاصی با وکیل ملت:

دست هایی در کار است تا دادگاه بابک زنجانی را سیاسی کند

وکیل ملت: دادگاه بابک زنجانی هم ماجرهای خودش را دارد یک روز مطرح می شود بابک زنجانی 22 میلیارد یورو پول نقد دارد روز بعد یکی دیگر پیدا می شود و می گوید که بابک این همه پول ندارد. یک بار می گویند شیخ حشری در کار است و به بابک برای سرمایه گذاری های اولیه پول داده است بار دیگر ماجرا به گونه دیگری رقم می خورد در اصل اما چه اتفاقی این وسط دارد می افتد. برای شنیدن پاسخ برخی پرسش ها به نبی الله احمدلو وکیل پایه یک دادگستری مراجعه کردیم گرچه او هم بسان ما از برخی ماجراها اظهار بی اطلاعی کرد اما حرف های کارشناسانه ای زد که خالی از لطف نیست.

تاریخ انتشار: 23آبان1394|03:00

دست هایی در کار است تا دادگاه بابک زنجانی را سیاسی کند
| کد خبر: 49830

نبی الله احمدلو با بیان اینکه معمولا قضاوت در خصوص اینگونه پرونده های حقوقی یا قضایی نمی تواند دقیق باشد چون مدارک و مستندات و بازجویی ها و شواهد در پرونده موجود است و بهترین فرد مطلع قاضی، دادستان و وکلا هستند به وکیل ملت می گوید که کیفر خواست صادر شده را از طریق رسانه پیگیری می کنم حالا اثبات آن بر اساس دفاعیاتی باید در دادگاه صورت پذیرد.
اما در رابطه با بحث پول نقد بابک زنجانی به طور حتم اموال ایشان شناسایی شده و در پرونده اسناد مالکیتش موجود است و در رابطه با اموال توقیفی ایشان هم بحث های زیادی شده مثل حرف سخنگوی کل کشور در رابطه با اینکه پول زیادی از حساب بابک زنجانی وارد کشور شده و بعد آن خبر بطور کل تکذیب شد و ما نمی دانیم در واقع اصل داستان چی هست.
این وکیل دادگستری در ادامه می گوید که با توجه به اظهارات بابک زنجانی احساس می شود یک جریان یا تفکری که می تواند از جانب وکلای این متهم  یا افرادی که ذی نفع هستند یا کسانی که رسانه را در اختیار دارند و یا به دولت قبل متصل هستند این بحث را خارج از مسائل قضایی هدایت و به بحث های سیاسی می کشانند.
در رابطه با ادعای زنجانی درباره 22 میلیارد پول نقد که این آقا در بانک های خارج از کشور دارد، می توانست این مساله را از همان اول مطرح کند که اگر صحت داشته باشد خارج از اینکه بدهی را می تواند بپردازد، می تواند بودجه کشور را هم تامین کند. 22 میلیارد یورو پول کمی نیست و من فکر می کنم بودجه دولت ما این مقدار است. به نظر دست های در کار است و می خواهد دادگاه را از روال قانونی خارج کرده و بیشتر بر روی افکار عمومی کار کند.
احمد لو در ادامه می گوید که اگرچه ادعای ایشان در رابطه با اینکه بخاطر تحریم نمی تواند پول را پرداخت کند درست است اما با توجه به اینکه تا چند وقت دیگر تحریم ها برداشته می شود می تواند اسناد و مدارک را تحویل دادگاه داده و دولت استعلام بگیرد و نسبت به آن اقدام کند.
نبی الله احمدلو در پاسخ به اینکه در کل دادگاه زنجانی را چگونه می بینید می گوید که بر اساس کیفر خواست صادر شده که هر روز بر میزان آن اضافه می شود و در تاریخ دستگاه قضایی کشور این اولین باری است که همچنین کیفر خواست طولانی داشته ایم نشان از وضعیت بد جامعه می دهد این ماجرا نه تنها اصلا خوشحال کننده نیست بلکه این بسیار نگران کننده است از  طرفی دیگر این هشداری برای جامعه، دستگاه قضایی و امنیتی است که چرا باید چنین اتفاقاتی به راحتی صورت بگیرد به نظر بنده این مساله افکار عمومی جامعه را تحت تاثیر قرار می دهد.
این وکیل دادگستری در پایان می گوید که در کل من فکر می کنم دست هایی در کار است پس باید صبر کرد تا همه چی روشن شود با این همه قاضی نباید اجازه خارج شدن روند دادگاه از جریان قضایی شود قاضی باید بیشتر بر روی مسائل کیفر خواست تمرکز کند و جلوی پیچیده شدن پرونده را بگیرد چون پیچیدگی پرونده به نفع متهم است.

 

انتهای پیام/

دسته بندی حقوق سیاسی , حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top