معاون قوه قضاییه:

برخورد جدی با بداخلاقی انتخاباتی شبکه های اجتماعی

وکیل ملت: معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: باید با فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی که قبل، حین و پس از برگزاری انتخابات به بداخلاقی و اقدام های خلاف قانون می پردازند برخورد جدی قانونی صورت گیرد.

تاریخ انتشار: 21آبان1394|12:20

برخورد جدی با بداخلاقی انتخاباتی شبکه های اجتماعی
| کد خبر: 50122

 به گزارش روابط عمومی استانداری یزد ، محمدباقر الفت روز چهارشنبه در نشست مشترک ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی با ستاد انتخابات، هیات نظارت و فرمانداران استان یزد افزود: انتخابات آزاد و قانونی حق مردم و نمایندگان واقعی ملت است.
وی بابیان اینکه استان یزد از پاک ترین استان های کشور در امر برگزاری انتخابات است گفت: این خطه باسابقه فرهنگی و علمی و حضور مسئولان فهیم و قانونمند کمترین مشکلات و بداخلاقی ها را در برگزاری انتخابات در دوره های گذشته داشته است.
نقطه اوج مردم سالاری دینی ایران مراجعه به آرای عمومی است و امر مهم انتخابات یک ودیعه و امانت قانونی است که از طرف مردم به اعضای هیئت های اجرایی و شورای نگهبان سپرده شده است.
** ضرورت فراهم کردن زمینه حضور همه سلیقه ها در انتخابات
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان یزد نیز گفت: باید در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری شرایط حضور همه مردم، سلیقه های مختلف و گروه هایی که می خواهند در چارچوب نظام و رعایت خطوط قرمز فعالیت کنند فراهم شود.
محمدعلی طالبی افزود: انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حساسیت های زیادی برخوردار است و به دلیل نوع نگاهی که از بیرون به داخل کشور است، بحث های منطقه ای و بین المللی و تهدیدهایی که در اطراف ایران وجود دارد نیازمند برگزاری انتخاباتی باشکوه با حضور و مشارکت حداکثری مردم هستیم.
وی ادامه داد: برای تحقق این مهم به تعامل و هماهنگی مناسبی در همه دستگاه ها و حوزه های برگزاری انتخابات نیاز داریم و فضایی در کشور به وجود آمده که می توانیم شاهد مشارکت و حضور بهتری از سلیقه ها و گروه های مختلف سیاسی باشیم که خود همین امر حساسیت انتخابات و ضرورت توجه بیشتر به رعایت قانون و بی طرفی در برگزاری انتخابات را بیشتر می کند.
** ستاد انتخابات یزد با تجربه ترین ستاد کشور
معاون استاندار یزد گفت: خوشبختانه آن چیزی که موجب قوت قلب ما می شود تجربه بالای مجریان و ناظران انتخابات در استان یزد است به طوری که در برهه کنونی همه فرمانداران استان تجربه برگزاری انتخابات را دارند، ستاد انتخابات استان یکی از باتجربه ترین ستادهای انتخابات در کشور است و اعضای هیات نظارت بر انتخابات نیز سابقه طولانی در استان در برگزاری انتخابات دارند.
طالبی تصریح کرد: این سابقه و تجربه در کنار تعامل و همکاری خوبی که در استان بین دستگاه های مختلف، ستاد انتخابات و هیئت های اجرایی و نظارت بر انتخابات وجود دارد موجب می شود تا به لطف خدا در برگزاری باشکوه این دو انتخابات مهم مشکلی نداشته باشیم.
** قانون فصل الخطاب همه فعالیت های انتخاباتی
وی با اشاره به تشکیل ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی توسط قوه قضائیه و فعال شدن این ستاد در سراسر کشور و استان یزد خاطر نشان کرد: تشکیل این ستاد پشتوانه مطلوبی برای فعالیت قانونمند هیات های اجرایی و نظارت بر انتخابات است که باروحیه تعامل و هماهنگی می توانند جرائم و تخلفات انتخاباتی را به حداقل ممکن کاهش دهند.
معاون استاندار یزد با تأکید بر اینکه قانون باید فصل الخطاب همه فعالیت ها در اجرا و نظارت بر انتخابات باشد، گفت: در دولت تدبیر و امید بی سابقه ترین تأکیدات را از سوی رئیس جمهوری اسلامی ایران و دولتمردان دولت یازدهم در زمینه رعایت قانون و حفظ بی طرفی در برگزاری انتخابات داشته ایم.
طالبی ادامه داد: این رعایت قانون و حفظ بی طرفی را به فرمانداران و همه عوامل اجرایی تأکید کرده ایم و حفظ بی طرفی در انتخابات باید مدنظر عوامل اجرایی باشد و این انتظار را نیز داریم تا دیگر عوامل برگزارکننده انتخابات نیز مانند سال های گذشته رعایت بی طرفی و حفظ قانون را سرلوحه فعالیت های خود قرار دهند.
رییس ستاد انتخابات استان یزد اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران از پیروزی انقلاب اسلامی تا امروز همواره از برگزاری سالم انتخابات سربلند بیرون آمده، اما شایسته است در کنار سلامت انتخابات اعتماد مردم نیز موردتوجه قرار گیرد.
وی افزود: اعتماد مردم در دوره های مختلف با فراز و نشیب هایی همراه بوده و امروز وظیفه ما این است که این اعتماد مردم را برای حضور حداکثری آن ها در انتخابات افزایش دهیم.
وی ادامه داد: افزایش اعتماد مردم با رعایت قانون و بی طرفی در برگزاری انتخابات امکان پذیر خواهد بود و باید این دو اصل در عملکرد، رفتار و گفتار ما تجلی یابد، برای مثال باید در حضور خود در مناسبت ها و مکان های مختلف، اظهارنظر خود و در مصاحبه و مواجهه با رسانه های گروهی استان دقت لازم را داشته باشیم و به گونه ای رفتار نکنیم که به اعتماد مردم نسبت به فعالیت ما خدشه وارد شود.
** حضور همه سلایق در عرصه انتخابات با رعایت خطوط قرمز
طالبی بابیان اینکه مشارکت مردم همیشه سند افتخار نظام و مورد تأکید و توصیه مقام معظم رهبری بوده، اظهار کرد: زیربنای این حضور موضوع اعتماد است، از این رو باید شرایط حضور همه مردم، سلیقه های مختلف و گروه هایی که می خواهند در چارچوب نظام و رعایت خطوط قرمز فعالیت کنند فراهم شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با اشاره به اینکه وزارت کشور تأکید فراوانی بر بحث آموزش مجریان انتخابات دارد، گفت: این مهم را با جدیت در ستاد انتخابات استان دنبال می کنیم و آموزش عوامل اجرایی و آموزش مردم و آشنا شدن آنها نسبت به انتخابات و حقوق خود و آموزش نامزدها و اعضای ستادهای آن ها در اولویت برنامه های آموزشی ستاد انتخابات استان قرار دارد.
** تعامل مطلوب ستاد انتخابات و هیات نظارت بر انتخابات
رئیس دفتر شورای نگهبان در استان یزد نیز در این نشست اظهار کرد: تعامل و همکاری خوبی در این دوره و سال های گذشته بین هیات نظارت، اعضای ستاد انتخابات استان و عوامل اجرایی برگزاری انتخابات وجود داشته و در استان یزد شاهد کمترین تخلفات بوده ایم.
حجت الاسلام و المسلمین سیدناصر محمدی افزود: هرچه آموزش عمومی در حوزه انتخابات بیشتر باشد جرائم و تخلفات انتخاباتی کاهش می یابد و شاهد برگزاری انتخاباتی باشکوه به عنوان جشن ملی مردم خواهیم بود.
در این نشست، محمدرضا حبیبی رئیس کل دادگستری استان یزد با اشاره به فعالیت های انجام شده برای تشکیل ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی در استان بر تعامل بین دستگاه های مختلف استان برای برگزاری باشکوه انتخابات و حضور حداکثری مردم تأکید کرد.
نشست مشترک ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی با ستاد انتخابات، هیات نظارت و فرمانداران استان با حضور معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد، رئیس کل دادگستری استان و رئیس دفتر شورای نگهبان در استان یزد در سالن شهدای هفتم تیر اداره کل دادگستری یزد برگزار شد.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top