به گزارش وکیل ملت حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری  در پاسخ به این پرسش که آیا اموال خارجی بابک زنجانی کفاف بدهی وزارت نفت را می‌دهد؟ با بیان اینکه در حال حاضر فقط از او دروغ می‌شنویم، اظهار کرد: تاکنون هر آنچه که شنیده‌ایم دروغ‌های بزرگ و ادعاهای تکراری مانند قبل بوده است.

وی خاطرنشان کرد: اینکه او پول و دارایی زیادی دارد یا نه، به ما ربطی ندارد. ما فقط می‌خواهیم آنچه که از بیت‌المال رفته بازگردد. دولت زمین، ساختمان و ماشین‌های بسیاری دارد، اموال شخصی بابک زنجانی پیشکش خودش. پول دولت و بیت‌المال رفته و او باید این پول را برگرداند.

وزیر دادگستری با تاکید بر اینکه هم بابک زنجانی و حامیان او و هم همه مسئولیم که پول بیت‌المال بازگردد به عزم قوه قضاییه در این زمینه اشاره کرد و گفت: قوه قضاییه نیز با قاطعیت و جدیت تمام این موضوع را تعقیب می‌کند تا اموال بیت‌المال باز گردد.

پورمحمدی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره اظهارات اخیر رییس‌جمهور در مورد بازداشت تعدادی از فعالان رسانه‌ای، با تاکید بر اینکه توصیه دولت در امر قضا، حمایت از قوه قضاییه و حمایت از قانون است، اظهار کرد: تاکید قوه قضاییه نیز بر همین موضوع است و این قوه خود را مقید به اجرای قانون اساسی می‌داند.

وی افزود: همه حرف دولت هم برای خبرنگاران و هم برای غیرخبرنگاران این است که حریم قانون و حرمت شهروندان را رعایت کنیم و همانطور که قوه قضاییه نیز این موضوع را قبول دارد هر دو قوه مکلفیم حریم شهروندان جامعه را رعایت کنیم.

وزیر دادگستری خاطرنشان کرد: امیدواریم پرونده دستگیری‌های اخیر هرچه سریع‌تر رسیدگی و طبق موازین قانونی عمل شود.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top