تاریخ انتشار: 21آبان1394|18:22

| کد خبر: 50245

کامبیز نوروزی: تهدیدات علیه روزنامه‌نگاران غیر عادلانه و غیر منصفانه است

وکیل ملت: یک مدرس حقوق مطبوعات با اشاره به بازداشت های اخیر برخی از روزنامه نگاران گفت که متاسفانه در هر اتفاق ریز و درشتی باران تهدید بر سر روزنامه نگاران می بارد و روزنامه نگاران همیشه باید نگران اتهامات ناروایی باشند که به سمت‌شان نشانه می‌رود.

کامبیز نوروزی با حضور درغرفه ایسنا در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها اظهار کرد: مَثَل معروفی است که روزنامه نگارها مرغ عزا و عروسی شده‌اند و هر اتفاقی می افتد باید یک سیلی به گوش روزنامه نگاران بخورد ولو اینکه بی تقصیر باشند.

وی مدعی شد:‌ جای تاسف است که در کشور ما در طول یک دهه تخلفات مالی حیرت انگیز هزاران میلیارد تومانی اتفاق افتاده اما کمتر صدایی بلند می‌شود و این در حالی است که تخلفات اقتصادی که در دهه گذشته اتفاق افتاده نظم عمومی را مختل کرده و بنا به گفته کارشناسان اقتصادی و مسئولان ارشد کشور شیره اقتصاد کشور کشیده شده اما کمتر می فهمیم که این ها چه کسانی هستند و آیا محاکمه شده اند یا نه .

نوروزی ادامه داد: ما شاهد این هستیم در هر اتفاق ریز و درشتی که می افتد باران تهدید و انواع اتهامات حیرت انگیز و عتاب و خطاب های بسیار تند هول انگیزی بر سر روزنامه نگاران می بارد که روزنامه نگاران باید به هر مناسبتی آن را تحمل کنند. تهدیداتی که بعضا عادلانه، قانونی و منصفانه نیست.

این مدرس حقوق مطبوعات اضافه کرد: روزنامه نگارانی که درهمین آب و خاک با سختی و کمترین حقوق کار می‌کنند و رنج می‌برند همیشه باید نگران انگشت اتهام بسیار ناروایی باشند که به سمتشان نشانه می رود البته بی شک اگر جرمی اتفاق بیفتد باید تعقیب شود اما قانون و تشریفات دادرسی باید در این زمینه رعایت شود.

وی اظهار کرد: بزرگان نباید فراموش کنند که در دنیای رسانه ای شده امروز بدون فضای رسانه‌ای امنیت ملی کشور هم به مخاطره می افتد. وقتی شما نتوانید با رسانه های داخلی وارد عرصه جهان رسانه‌ای شده شوید مدیریت افکار عمومی به دست خارج از کشور می افتد و شما در این جا بازنده خواهید بود.

نوروزی درباره واکنش رئیس جمهور و شورای عالی امنیت ملی به بازداشت های اخیر روزنامه نگاران نیز گفت: من شخصا به آقای روحانی احترام می گذارم اما اجازه دهید بگویم که روزنامه نگاران ما بی پناه هستند و روزنامه نگاری ایران بی پناه است. درست است که در مورد بازداشت های اخیر شورای عالی امنیت ملی ابراز نگرانی کرده اما در دو سال گذشته هیچ اقدام عملی قابل اعتنایی در جهت حمایت از روزنامه‌نگاری ایران ندیده‌ایم.

این مدرس حقوق مطبوعات در پایان گفت این که در مورد بازداشت های اخیر واکنش نشان داده اند خوب است اما بی پناهی روزنامه نگاران و مطبوعات ایران را کفاف نمی دهد.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top