جنتی: عده ای دنبال اختلاف افکنی میان دولت و مراجع تقلید هستند

وکیل ملت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه عده ای دنبال اختلاف میان دولت و مراجع تقلید هستند، گفت: متاسفانه عده ای که با دولت سرسازگاری ندارند با جعل و تحریف برخی حقایق ،اخبار را به صورت وارونه در اختیار دفاتر مراجع تقلید، ائمه جمعه و نمایندگان مجلس قرار می دهند.

تاریخ انتشار: 22آبان1394|11:06

جنتی: عده ای دنبال اختلاف افکنی میان دولت و مراجع تقلید هستند
| کد خبر: 50481

علی جنتی پنجشنبه شب در گفت وگو با خبرنگاران در قم افزود: ریشه اصلی این اختلاف افکنی ها در این است که نظرات در جامعه متفاوت است و گروه هایی هستند که در جریان انتخابات ریاست جمهوری، کاندیدای دیگری داشتند و امروز که دکتر روحانی رای آورده با دولت سر ناسازگاری دارند.
وی ادامه داد: آنها در زمینه های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی اتاق فکر دارند و با هم هماهنگی می کنند و اخبار جعل و تحریف شده را منتشر و برای نمایندگان مجلس، ائمه جمعه و دفاتر آیات عظام تقلید ارسال می کنند و ما هم مرتب باید تکذیب کنیم.
جنتی خاطرنشان کرد: این افراد در حوزه سیاست خارجی که دولت و شخص دکتر ظریف افتخار کسب کردند و کشوری که شش قطعنامه ظالمانه علیه وی صادر شده بود را نیز زیر سوال می بردند.
وی گفت: ما در حوزه های مختلف تحریم بودیم و 12 سال شعار می دادیم انرژی هسته ای حق مسلم ماست و دشمنان حاضر نبودند این حق را به رسمیت بشناسند ولی امروز این حق را برای ما به رسمیت شناختند، ما می توانیم کالاهای خود را به خارج بفروشیم، حتی آب سنگین اراک که با استانداردهای بین المللی ساخته نشده بود را حاضر شدند مطابق استانداردهای بین المللی ، مدرن سازی کنند، اینها می خواهند همه اینها را زیر سئوال ببرند.
وی با اشاره به توزیع برخی بولتن ها و نشریات علیه شخصیت ها در قم و شهرهای دیگر، ادامه داد: متاسفانه عده ای شب نامه توزیع می کنند و چون بدون مجوز هستند بنایی هم نداریم با آنها برخورد کنیم ولی این کار درستی نیست.
جنتی در پاسخ به سوال دیگر در مورد افراد ممنوع القلم گفت: ما لیست خاصی از افراد ممنوع القلم نداریم ولی به طور طبیعی افراد ضد انقلاب و کسانی که علیه انقلاب و نظام قلم می زنند و بدنام هم هستند و در خارج کار می کنند مجوز انتشار در داخل کشور ندارند.
وی در مورد فیلم رستاخیز نیز گفت: ما به کارگردان فیلم توصیه کردیم به جای چهره حضرت عباس (ع)، از هاله نور استفاده کند که متاسفانه هنوز زیر بار نرفته است.
جنتی در پاسخ به سوال دیگر در مورد بحث سالروز شهادت امام حسن مجتبی (ع) درهفتم صفر براساس برخی روایات و تاکید برخی مراجع و علما دراین خصوص گفت: روایات معتبری وجود دارد که شهادت امام حسن مجتبی(ع) در هفتم صفر اتفاق افتاده و برخی مراجع تقلید نیز بر این مهم تاکید دارند و در جلسه قبلی چون حضور نداشتم این مصوبه تصویب نشده ولی در جلسه بعدی دوباره در دستور کار شورا قرار می گیرد.
وی هدف از سفر خود به قم را دیدار با علما و مراجع تقلید و استفاده از نصایح و تذکرات آنها ذکر کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز پنجشنبه برای دیدار با مراجع تقلید و علمای قم ، به این شهر سفر کرد.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top