تاریخ انتشار: 23آبان1394|15:14

| کد خبر: 51059

جرم فریب دادن با وعده های توخالی چیست؟!

وکیل ملت: پرسش من دختری مجرد هستم که سالهای زیادی فریب حرفهای پسری را خوردم و این پسر از سادگی من سو استفاده کرده تمام درآمد این سالهای من را به مرور و با دروغ که مشکل مالی دارم زندانی میشم و ... به حسابش واریز کردم که تا امسال مبلغ زیادی شده و من امسال فهمیدم ایشان نه تنها مجرد نیست بلکه در شهری دیگر صاحب زن و بچه است ، وقتی فهمیدم پولم را از ایشان خواستم و مدام وعده داد وحالا که دیگه عملا میگه ندارم، من رسیدی از این نامرد ندارم فقط رسیدهای بانکی پرداختی خودم موجود است . آیا راهی برای گرفتن پول و احقاق حقم دارم ؟

پاسخ

بهتر بود که پاسخ این پرسش را طوری بدهیم که اگر خدایی نا کرده کسی قصد فریب دارد عواقب حقوقی آن را هم بداند . شاید از کار خود منصرف شود

ابتدا باید بگوییم که شناسایی چنین افرادی برای ضابطان دادگستری از جمله پلیس فتا بسیار آسان است و اما محکومیت آن ها چیست ؟

دختر خانم می تواند با عنوان جرم کلاهبرداری به دادسرای محل زندگی خود مراجعه و اقدام به شکایت کند . محکومیتی که برای این اشخاص در قانون قانون تشديد مجازات مرتکبين ارتشاء و اختلاس و کلاهبرداري در نظر گرفته شده  است :

1.  به موجب ماده 1 مجازات اصلي : عبارت است از يک تا هفت سال حبس تعزيري و جزاي نقدي معادل مالي که اخذ کرده است، که دادگاه بايد هر دو مجازات را مورد حکم قرار دهد.

2.  مجازات تبعي و تکميلي : محروميت از استخدام و بسیاری از محرومیت ها

کلید واژه ها فریب - وعده های توخالی
دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top