مصلحی: دولت دهم در حق اقتصاد کشور جفا کرد

وکیل ملت: وزیر سابق اطلاعات با بیان اینکه در دو سال پایانی دولت دهم جفای زیادی در حق اقتصاد کشور شده است، گفت: تنها 15 تا 20 درصد مشکلات اقتصادی فعلی را می توان به تحریم ها نسبت داد و 80 درصد آن هیچ ارتباطی به تحریم ها ندارد.

تاریخ انتشار: 23آبان1394|17:02

مصلحی: دولت دهم در حق اقتصاد کشور جفا کرد
| کد خبر: 51126

حیدر مصلحی جمعه شب در مراسم سوگواری هیات فرهنگی مذهبی فدائیان ولایت در حسینیه مجتمع آموزش عالی امام (ره) قم افزود: در حالی که مساله نقدینگی می تواند ظرفیت خوبی برای حل بسیاری از مشکلات کشور باشد، این مساله به بلای اقتصاد کشور تبدیل شده است.
وزیر سابق اطلاعات با بیان اینکه نباید قدرت اسلام و نظام اسلامی دست کم گرفته شود، گفت: مقابله با استکبار جهانی یکی از بزرگترین افتخارهای نظام اسلامی در 36 سال گذشته است.
وی با تاکید بر اینکه امروز قدرت اسلام به عنوان انقلاب اسلامی ولوله عظیمی در جهان ایجاد کرده است، اظهار داشت: به عنوان نمونه حدود 4 سال است که همه ابرقدرت ها و مزدورانشان درمنطقه با سرمایه ای که هزینه کردند، خواستار کناررفتن بشار اسد هستند، ولی انقلاب اسلامی در مقابل آنها ایستاده است.
وی با بیان اینکه نظام اسلامی مسیر مقابله کشورهای مختلف با آمریکا را هموار کرده است، تصریح کرد: امروز ابرقدرتی مانند روسیه به خوبی فهمیده که یکی از کشورهای منطقه به نام ایران راه تقابل رو در رو با آمریکا را برای او باز گذاشته است.
مصلحی همچنین با بیان اینکه گزینه نظامی دشمن هم اکنون بیش از سه دهه سال است، که روی میز قرار دارد، تصریح کرد: بدون شک دشمن از هشت سال جنگ تحمیلی با ایران و گزینه نظامی برای تقابل با انقلاب اسلامی به هدف خود نرسیده است.
وزیر سابق اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به چار چوب فعلی که از سوی دشمن برای مقابله با نظام در بحث تحریف دنبال می شود، تصریح کرد: بر اساس اسناد و اطلاعات اولین چارچوبی که دشمن دنبال می کند، القاء ضرورت کنار آمدن با کدخدا یا همان استکبار برای رهایی از مشکلات است، لذا در رسانه های ماهواره ای تبلیغات گسترده ای را در این زمینه انجام می دهد.
وی با بیان اینکه طبق ادعای اوباما و برخی ها در داخل، تحریم ها ایران را بیچاره کرده است، تصریح کرد: بدون شک اگر این موضوع واقعیت داشت، ایران به هیچ وجه نمی توانست، از دولت اسد که همه امکانات سرویس های اطلاعاتی جهان برای سقوط آن به کار گرفته شده بودند، حمایت کند.
مصلحی همچنین با تاکید بر اینکه مقوله داعش با قضیه نظامی تمام شدنی نیست، تصریح کرد: داعش یک مقوله فکری با سرمایه گذاری سه سرویس اطلاعاتی اسرائیل ، انگلیس و آمریکاست .
وی افزود: در تقسیم کاری که بین این سه سرویس انجام شده مجموعه هایی مانند داعش بوجود آمده، لذا از آن به عنوان یکی از ظرفیت های موجود در منطقه نهایت استفاده را در جهت تحقق اهداف خود انجام می دهند، لذا ما نیز باید از ظرفیت هایی که در منطقه داریم، بیشترین استفاده را داشته باشیم.
مصلحی با بیان اینکه حوادث سوریه بر خلاف تصورهای موجود به هیچ وجه نشات گرفته از یک حرکت اعتراضی مردمی نبود، تصریح کرد: در زمان وقوع بیداری اسلامی در کشورهای تونس و مصر شاکله سرویس اطلاعاتی آمریکا به هم ریخت و اختلاف شدیدی بین رئیس های آن بر سر این موضوع که چرا نتوانستیم، از بوجود آمدن این پدیده جلوگیری کنیم، بوجود آمد.
وی تصریح کرد: این سرویس های اطلاعاتی پس از مواجه با بیداری اسلامی در منطقه، بر آن شدند، تا از این ظرفیت ایجاد شده در راستای تامین منافع خود استفاده کنند.
وی با بیان اینکه سرویس های جاسوسی غربی به دنبال بیداری اسلامی شکل گرفته در کشورهای تونس و مصر برای زمین گیر کردن محور مقاومت بحران سوریه را بوجود آوردند، تصریح کرد: آمریکایی ها در جمع بندی های خود به این نتیجه رسیدند، که برای از بین بردن مقوله مقاومت درمنطقه باید از ضعیف ترین ها یعنی بشار و حزب الله لبنان شروع کنیم، تا بتوانیم به ایران ضربه بزنیم.
وی با بیان اینکه بیش از 20 سال قبل وقتی آمریکایی ها برای گرفتن شمال عراق وارد این کشور شدند، به گروهی به نام داعش برخورد کردند، گفت: سرویس اطلاعاتی آمریکا نمی توانند در مباحث دینی و قوم و قبیله ای منطقه ورود پیدا کنند، چون که این ماموریت بر عهده سرویس اطلاعاتی انگلیس قرار داده شده است، ولی در آن زمان افراد داعش بوسیله این گروه دستگیر و در بصره به انگلیس تحویل داده شدند.
وی اضافه کرد: سرویس جاسوسی انگلیس نیز به رغم به زندان انداختن این افراد از آنها در راستای مقصدها و هدف های خود استفاده می کرد.
وی با بیان اینکه بر همین اساس اگر رهبری امروز فریاد شیعه انگلیسی و آمریکایی را سر می دهند، حساب شده است، تصریح کرد: امروز سرویس اطلاعاتی انگلیس با واسطه و یا بدون واسطه برای تحت تاثیر قرار دادن مراکز دینی شیعه فعالیت می کنند.
وی ایجاد اشتباه محاسباتی برای برخی مسئولان نظام را دومین چار چوب تعریف شده دشمن عنوان کرد، و افزود: دشمن خواص را به طور سنگین در بحث های مختلف برجام، نفوذ و تحریم دچار اشتباه محاسباتی می کند، لذا در فتنه 88 برخی ها به خاطرعدم آگاهی و اطلاع هرگز نتوانستند، به واقعیت قضیه و علت اصلی بوجود آمدن این فتنه پی ببرند.
وی تصریح کرد: سرویس های اطلاعاتی دشمن همواره دنبال این بودند که با شناسایی جریان های مختلف درون نظام از بین آنها یکی را برای ضربه زدن به نظام مورد استفاده قرار دهند.
مصلحی تصریح کرد: بدون شک درد آور است، که حادثه ای مانند حادثه منا اتفاق بیفتد، آن وقت کسی جز رهبر معظم انقلاب نباشد، که تشر بزند.
وی تلاش برای فرسایش ظرفیت های نظام را چارچوب سوم دشمن بر شمرد و افزود: دشمن از طریق موسسه های پژوهشی وابسته به خود در تلاش است، تا همه عقده ها و کینه هایی که در جامعه بر ضد استکبار بوجود آمده، را دچار فرسایش کند.
مصلحی با اشاره به مذاکرات ژنو 2 در آذر ماه 92 تصریح کرد: در آن زمان وقتی همگان آماده روشن شدن تکلیف مذاکرات بودند، ناگهان فرانسه با به هم زدن بازی باعث شد، تا روند مذاکرات همچنان ادامه پیدا کند، تا زمینه برای تغییر ذهنیت جامعه نسبت به آمریکا فراهم شود.
وی تصریح کرد: در مذاکرات آلماتی قزاقستان وقتی دبیر شورای عالی امنیت ملی دولت گذشته در حال مذاکره با گروه 1+5 بود، طرف مقابل وقتی دید در برابر ایران جوابی ندارد، ناگهان نماینده انگلیس چون حواسش نبود، گفت بحث ها به جای خوبی رسید ادامه دهیم، ولی 'وندی شرمن' طبق یک عمل حساب شده به او گفت تو چرا حرف زدی.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top