ظریف عازم وین می شود

سفر رییس جمهوری به 3 کشور اروپایی لغو شد

وکیل ملت: وزیر امور خارجه اعلام کرد: سفر رییس جمهوری به کشورهای ایتالیا ، واتیکان و فرانسه با توجه به حوادث تروریستی در پاریس و باهماهنگی میزبانان به زمان دیگری موکول شد.

تاریخ انتشار: 23آبان1394|17:10

سفر رییس جمهوری به 3 کشور اروپایی لغو شد
| کد خبر: 51134

محمد جواد ظریف صبح شنبه در فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران تاکید کرد: امروز در گفت و گو با همتای ایتالیایی خود اظهارداشتم اکنون زمان آن است که از فرصت فاجعه امروز در فرانسه برای هماهنگی بین المللی و مبارزه با تروریسم استفاده کنیم بنابراین بهتر است سفر دکتر روحانی به اروپا در زمان بهتری در آینده نزدیک صورت گیرد.
وی، فاجعه تروریستی در پاریس را که باعث قربانی شدن تعداد زیادی انسان بی گناه شد را به مردم و دولت فرانسه تسلیت گفت و اظهارداشت: اقدامات ترویستی به هر شکلی محکوم است و مردم ایران به عنوان قربانیان تروریسم همواره با همه اقدامات تروریستی مخالف بوده اند.
رییس دستگاه دیپلماسی ایران تصریح کرد: اعتقاد داشتیم که باید با تروریسم و افراطی گری که امروز یکی از جلوه های شوم آن را در فرانسه مشاهده کردیم در سطح جهانی مبارزه شود و این خطر محدود به منطقه ما نیست و لذا مبارزه هم نباید محدود به منطقه ما باشد.
ظریف با بیان این که جمهوری اسلامی ایران در صف مقدم این مبارزه قرار دارد، ادامه داد: معتقدیم همه دنیا باید امروز با مردم فرانسه و قربانیان این اقدامات تروریستی همدردی کنند و تلاش کنیم از وقوع اقدامات مشابه جلوگیری شود.
وی یادآور شد: پیشنهاد دکتر روحانی در نشست دو سال گذشته مجمع عمومی سازمان ملل برای اتحاد بین المللی علیه افراط و خشونت نشان داد جمهوری اسلامی ایران هم خطر را در زمان مناسب دید و هم راه علاج مقابله با این خطر را پیشنهاد کرد.
وزیر امور خارجه به گفت و گوی تلفنی صبح امروز خود با وزیر خارجه ایتالیا اشاره کرد و اظهارداشت: با ایشان توافق کردیم که اکنون وقت آن است تلاش ها منحصر به موضوع مبارزه با تروریسم باشد و سفر دکتر روحانی به اروپا (ایتالیا، واتیکان و فرانسه) در زمان بهتری در آینده نزدیک انجام شود تا ما از فرصتی که امروز این فاجعه پدید آورده برای هماهنگی بین المللی استفاده کنیم.
ظریف اضافه کرد: بنده از همین جا عازم وین خواهم بود تا در جلسه مربوط به سوریه برای مقابله با داعش و خطرات افراطی گری با سایر وزرای خارجه گفت و گو کنیم در این زمینه راهکاری پیدا شود تا از این خطرات جلوگیری شود.
وی همچنین درباره زمان سفر رییس جمهوری به اروپا گفت: امروز تمام توجه همه دنیا به نحوه مبارزه با داعش و این بلیه جهانی است و ضرورت دارد توجه روی این باشد .
رییس دستگاه دیپلماسی یادآور شد: زمان مناسب سفر رییس جمهوری به اروپا از مسیر دیپلماتیک اعلام می شود.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران با دعوت رسمی مقامات بلند پایه ایتالیا، واتیکان و فرانسه و سخنرانی در نشست سران مجمع عمومی یونسکو قرار بود صبح امروز سفر خود را به این سه کشور اروپایی آغاز کند.
در نیمه شب گذشته همزمان در پنج منطقه پاریس عملیات تروریستی انجام شد که براساس اعلام منابع خبری، 127 نفر کشته و 250 نفر زخمی شده اند که حال 80 نفر از آن ها وخیم گزارش شده است.
گروه تروریستی داعش مسوولیت این انفجارها را به عهده گرفته است.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top