برخورد با عوامل 20 کانال غیراخلاقی در تلگرام

وکیل ملت: سردار منتظر المهدی گفت:اخذ مدارك و و صدور گذرنامه تا دو روز قبل از اربعين امكان پذير است.همجنين صدور گذرنامه در كمتر از ٢٤ ساعت در صورت تكميل بودن مدارك صورت میگیرد.کنترل مدارك شناسايي زائران در پايانه مرزي با جديت صورت مي گيرد.

تاریخ انتشار: 24آبان1394|14:21

برخورد با عوامل 20 کانال غیراخلاقی در تلگرام
| کد خبر: 51583

به گزارش وکیل ملت ، سردار سعید منتظرالمهدی، سخنگوی ناجا در نشست خبری که امروز برگزار شد با بیان این مطلب که قرارگاه اربعين در نيروي انتظامي از سال گذشته تشكيل شده و آماده خدمت رساني به زائران امام حسين است، گفت: ساعت كار پليس +10 در روزهای هفته تا ساعت ١٨ و جمعه ها تا ساعت 14 افزایش یافته است.

سردار منتظر المهدی افزود: اخذ مدارك و و صدور گذرنامه تا دو روز قبل از اربعين امكان پذير است. همچنين صدور گذرنامه در كمتر از ٢٤ ساعت در صورت تكميل بودن مدارك صورت خواهد گرفت.

وی همچنین گفت: تعداد گيت‌ها در مرز، به حدود ٩٦ گیت در سه مرز مهران جزائه و شلمچه افزايش يافته و کنترل مدارك شناسايي زائران در پايانه مرزي با جديت صورت مي‌گيرد.

سخنگوی ناجا در خصوص ممنوعيت زائراني كه انفرادی به سفر عتبات عالیات در ایام اربعین می‌روند، اظهار کرد:سفر انفرادی به عراق در این ایام منعي ندارد. اما به زائران توصیه می‌شود كه با كاروان و گروهی اعزام شوند تا تحت پوشش قرار گيرند.

سردار منتظرالمهدی به ایجاد سامانه ثبت تخلفات و در اختیار گذاشتن این سامانه برای تعدادی از مسئولان و مدیران کشوری، لشگری و مأموران نامحسوس پلیس اشاره کرد و گفت: در صورت مشاهده رانندگان متخطی و موارد کشف حجاب در خودروها، شماره آنها توسط این سامانه ارسال شده و در اختیار پلیس امنیت قرار می‌گیرد که پلیس امنیت این رانندگان را احضار کرده که کمترین برخورد با آنها ممنوع‌الخدمات شدن رانندگان است.

وی تأکید کرد: در صورت روئیت این موارد توسط پلیس راهور یا پلیس امنیت، در صورت کشف حجاب، ماشین به پارکینگ منتقل شده تا رسیدگی قانونی انجام شود.

سردار منتظر المهدی عمده این موارد را حرکات نمایشی و خطر آفرین و کشف حجاب در داخل خودروها عنوان کرد و اظهارداشت: پلیس راهور با توجه به حکمی که از دادستانی گرفته، با مشاهده خودروهایی‌ که چنین مواردی را داشته باشند، خودروها را متوقف کرده، به پارکینگ منتقل می‌کند و یک هفته خودروها در پارکینگ می‌ماند تا به جرایمشان رسیدگی شود.

سخنگوی ناجا در خصوص تذکر به بدحجابي در خودروها، دور دور و رانندگي مخاطره آميز، بیان کرد: در این باره به 10  هزار خودرو تذكر داده شد و 2 هزار خودرو توقيف و به مراكز قضائي ارجاع داده شدند.

وی همچنین از دستگيري ١٠٠هكر طی يك ماه گذشته خبر داد و افزود: 20 كانال تلگرام كه حاوی محتواي غير اخلاقي بود، شناسايي و با آن برخورد شد.

سخنگوی ناجا در بخش دیگری از سخنان خود گفت: طبق مصوبه ٤٢٧شوراي عالي انقلاب فرهنگي، بحث حجاب به ٢٦ دستگاه ابلاغ شده است كه پليس آخرين ايستگاه است و چنانچه همه دستگاه ها عمل كنند، هيچگاه پليس ورود نمي‌كند. متاسفانه كم كاری برخي نهاد ها باعث شده که پليس برخورد سلبي كند. به دخنران و زنان توصيه مي شود تا حجاب خود رعايت كنند.

وی اظهار کرد:٥٠ درصدسرقت‌های خرد توسط معتادان انجام می‌شود. متاسفانه كشف مواد مخدر طي ٧ ماه گذشته، ٢٠ درصد افزايش يافته به طوري در يزد ٧ تن موادمخدر كشف شده است.

سردار منتظر المهدی درباره آمار مزاحمت‌هاي قضائي و تجاوز به عنف گفت: افزايش ٩٨ درصدی مزاحمت های خياباني را نداريم.

وی همچنین تصریح کرد: 95 درصد مراجعات به پليس، مربوط  به نزاع است.

سردار منتظر المهدی در خصوص ٦ مامور سبزواری در پرونده تیراندازی و کشته شدن 3 نفر در منطقه افسریه تهران گفت: ماموران زنداني نيستند و در حال حاضر در دژبان كل ناجا هستند. حمايت قضائي از اين مأموران صورت خواهدگرفت، چرا كه يكي از متخلفان ١٢ مورد سابقه زنداني دارد.

سخنگوی ناجا گفت: قاتل دختر ٢٧ ساله در جنگل‌هاي نور شناسايي و دستگير شده است، متاسفانه اين خانم مطلقه و معتاد به شيشه بود.

سردار منتظر المهدی در خصوص طرح ال اي زِد نيز بیان کرد: پليس هنوز به جمع بندي نرسيده است. در واقع هر طرح معايب‌هايي دارد كه در حال بررسي روي اين موضوع هستيم و هيج طرح جايگزيني برای آن نداريم.

وی درباره گم شدگان اوتيسم نيز ادامه داد: پليس، بيماران اتوتيسم را شناسايي و به خانواده هاي آنها باز مي گردند. در ضمن اين آمادگي را دارد تا به بيماران ديگر نيز كمك كند.

سخنگوی ناجا گفت: آتش زدن چادر کارتن خواب‌ها در پارك هرندي درست نبوده، اما اگر مبارزه با اعتياد اجتماعي خوب است و اگر همكاران به داد اعتياد برسند، بسيار خوب، صرفا مسئولان به اين موضوع ورود پيدا نكنند.

وی افزود: راننده كاميوني كه سبب فوت ٢ مامور شد، شناسايي و دستگير شد. متاسفانه راننده در حال صحبت با موبايل بود.پرونده در حال رسيدگي است.

سردار منتظر المهدی درباره فروش نوزادن هم گفت: فروش نوزادن جرم تلقي مي‌شود و اگر چنين چيزي را مشاهده كنيم با آن برخورد مي‌‎شود.

سخنگوی ناجا به اعلام خبری در حوزه نظام وظیفه عمومی پرداخت و گفت: ثبت‌نام مجدد از کسانی که حائز شرایط پرداخت جریمه سربازی هستند از 20 آذرماه شروع شده که تا پایان دی‌ماه ادامه خواهد داشت.

وی گفت: در ثبت نام قبلی 287 هزار نفر ثبت نام کردند که 7 هزار نفر شرایط شان احراز نشد، برای 180 هزار نفر کارت معافیت صادر شد و یکصد هزار نفر هنوز پول واریز نکرده و مشمول هستند.


وی در خاتمه گفت: طی هفت ماه گذشته در سرقت با كاهش ٧ درصدي رو به رو بوديم كه اميدواريم به ١٠ درصد برسد.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top