حجت الاسلام محمحسین حسین زاده بحرینی در سومین کنفرانس ملی مدیریت بحران با بیان اینکه کلیات طرح بیمه اجباری شخص ثالث در حال بررسی است گفت: از اجرای آزمایشی این قانون ۲.۵ سال گذشته و باید هرچه زودتر تصویب شود.

وی همچنین از بررسی لایحه تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی خبر داد و گفت: هرگونه تخلف از واقعیت حادثه پذیری ایران ما را دچار خطا می کند و باید هوشیار باشیم تا به موقع پیشگیری کنیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: براساس اعلام پژوهشکده صنعت بیمه در صد سال گذشته یعنی از سال ۱۲۸۲ تا ۱۳۸۲ در کل جهان ۱۱۲ زلزله مصیبت بار که بیش از هزار کشته داشته است رخ داده که سهم ایران از این ۱۱۲ زلزله، ۱۱ مورد بوده است که اگر وسعت یک درصدی ایران نسبت به وسعت جهان را در نظر بگیریم سهم ما ۹.۸ درصد است که خیلی زیاد است.

حجت الاسلام بحرینی با اشاره به اینکه مهندسی مالی بعد از زلزله بسیار حائز اهمیت است، گفت: در لایحه صندوق حوادث طبیعی تلاش کردیم تا از ظرفیت بیمه های تجاری هم استفاده شود اما ممکن است با توجه به بار مالی که برای دولت دارد موضوع اصل ۷۵ رخ دهد که از معاون اول رئیس جمهور می خواهیم از اخطار اصل ۷۵ عبور کرده تا لایحه تصویب شود.

کلید واژه ها لایحه - مجلس
دسته بندی حقوق اجتماعی , حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top