وزارت کشاورزی: پرتقال مصری سمی است

وکیل ملت: مدیرکل میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه انواع میوه قاچاق به ویژه پرتقال مصری دارای باقیمانده سموم است، گفت: انتظار می رود ستاد قاچاق کالا با ورود این گونه میوه ها برخورد کند.

تاریخ انتشار: 24آبان1394|18:01

وزارت کشاورزی: پرتقال مصری سمی است
| کد خبر: 51720

ابوالقاسم حسن پور در گفت وگو با ایرنا افزود: انتظار داریم دستگاه های نظارتی و اجرایی کشور از خرید، توزیع و فروش میوه های خارجی در سطح شهرها نیز جلوگیری کنند زیرا بیشتر این پرتقال ها آلوده به آفت مگس مدیترانه ای هستند و میزان باقیمانده سموم آنان بیش از حد مجاز است که می تواند بر سلامتی مصرف کنندگان تاثیر نامطلوبی داشته باشد.

وی تصریح کرد: بخش عمده میوه قاچاق از جمله پرتقال مربوط به حوزه مدیترانه و کشور مصر است که به صورت غیررسمی از مبادی مرزی غرب کشور وارد می شود.

وی خاطرنشان کرد: ما خواستارپیگیری و برخورد با متخلفان از طریق مسئولان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و استانداری های استان های مرزی هستیم.

مدیرکل میوه های گرمسیری با بیان اینکه سالانه هفت میلیون تن میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری حدود 46 درصد از تولید محصولات باغبانی کشور را به خود اختصاص می دهد، افزود: از این میزان حدود چهار میلیون و 700 هزارتن مرکبات، یک میلیون تن انار، یک میلیون تن خرما، و 80 هزارتن انجیر است.

حسن پور وضعیت تولید میوه های گرمسیری کشور را مطلوب دانست و افزود: با توجه به میزان تولید میوه در کشور، نیازی به واردات یا ورود میوه های قاچاق به کشور نیست.

قیمت پرتقال خریداری از باغداران 1500 تومان
حسن پور درباره قیمت خرید پرتقال از تولیدکنندگان نیز گفت: امسال برآورد تولید مرکبات کشور حدود چهار میلیون و 700 هزار تن است که 2.5 میلیون تن آن به تولید پرتقال مربوط می شود.
وی اضافه کرد: با توجه به وفور مرکبات در کشور، قیمت پرتقال حدود 1500 تومان از باغداران خریدرای می شود.

وی ادامه داد: بنابراین با احتساب هزینه برداشت، درجه بندی واکس و ذخیره سازی و حمل و نقل باید پرتقال ناول با قیمتی بین 2300 تا 2500 تومان وارد بازار شود که قیمت مناسبی برای تولیدکنندگان و مصرف کنندگان است.

وی تاکید کرد: در صورتی که قیمت پرتقال بالاتر از نرخ یادشده به بازار عرضه شود اجحاف به تولیدکنندگان و مصرف کننده خواهد بود؛ زیرا تولید زمانی می تواند تدوام یابد که بین تولید و مصرف تعادل برقرار شود.

مدیرکل میوه های گرمسیری خاطرنشان کرد: مرکبات تقریبا در بیشتر استان های شمالی و جنوبی کشور تولید می شود اما استان های مازندران، فارس و جنوب کرمان بیشترین تولید پرتقال را دارند.

وی ادامه داد: سالانه حدود 100 هزار تن پرتقال، 120 تا 130 هزار تن انار و150 تا 160 هزار تن خرما صادر می شود.

وی درباره مشاهده مگس مدیترانه ای در برخی باغات شمال کشور در هفته های اخیر گفت: این آفت با اقدامات سازمان حفظ نباتات وزارت جهاد کشاورزی و سازمان محیط زیست و شروع فصل سرما در استان های شمالی کشور کنترل شد و اکنون مشکلی به عنوان شیوع مگس مدیترانه ای در باغات نداریم.

وی درباره توسعه اراضی باغی افزود: به دلیل محدودیت منابع آبی، شوری و افت کیفیت زمین و آب، بخشی از اراضی استان های مرکزی قابلیت کشت محصولات زراعی را ندارند بنابراین به کشت باغبانی همچون پسته و انار روی آورده اند.

وی ادامه داد: البته کشت محصولات باغی برای تولیدکنندگان مقرون به صرفه و دارای مزیت است بنابراین این اتفاق در حال رخداد است.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top