تاریخ انتشار: 24آبان1394|22:31

| کد خبر: 51782

آخرین اطلاعات درباره انتخابات خبرگان‌و مجلس

وکیل ملت: معاون سیاسی و رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور گفت: ۲۴۰ حزبی که تا کنون فعالیت خود را در چارچوب قانون انجام داده اند می توانند در انتخابات اسفند شرکت کنند و تبلیغات انتخاباتی داشته باشند.

معاون سیاسی و رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور گفت: ۲۴۰ حزبی که تا کنون فعالیت خود را در چارچوب قانون انجام داده اند می توانند در انتخابات اسفند شرکت کنند و تبلیغات انتخاباتی داشته باشند.

به گزارش ایلنا، محمدحسین مقیمی با شرکت در برنامه پیشخوان‌خبر آخرین اطلاعات را درباره انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی که قرار است 7 اسفند امسال برگزار شود، مطرح کرد.

 معاون سیاسی و رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور با اشاره به تاریخ دقیق ثبت نام از نامزدهای انتخاباتی گفت: در ارتباط با انتخابات خبرگان‌رهبری و مجلس شورای اسلامی که هر دو قرار است 7 اسفند امسال برگزار شود، نامزدهای انتخاباتی خبرگان‌رهبری می‌توانند از 26 آذر و نامزدهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی از 28 آذر ثبت نام کنند.

معاون سیاسی و رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور با اشاره به مهلت یک هفته نامزدهای انتخاباتی خبرگان رهبر و مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هر کدام از نامزدهای خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی از تاریخ ثبت نام یک هفته فرصت دارند تا نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

وی در ادامه گفت: برای هریک از انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی هیئت اجرایی در نظر گرفته شده است که هیئت اجرایی خبرگان رهبری از 19 آذر و مجلس شورای اسلامی از همان روز ثبت نام یعنی 28 آذر تشکیل می شود.

مقیمی با اشاره به فعالیت احزاب برای انتخابات خاطرنشان کرد: احزابی که تا کنون فعالیت خود را در چارچوب قانون انجام داده‌اند می‌توانند تبلیغات انتخاباتی داشته باشند ما در حال حاضر 240 حزب، گروه و تشکل داریم که وزارت کشور به تمامی آنها مجوز فعالیت داده؛ اگرچه تعدادی از آنها فعالیت چندانی ندارند.

وی تاکید کرد: 240 حزب، احزابی هستند که ما از فعالیت‌های انتخاباتی آنها حمایت می‌کنیم ولی احزابی که برابر کمیسیون 100 مجوز دریافت نکرده‌اند نمی‌توانند فعالیت انتخاباتی داشته باشند. البته افراد به تنهایی و بدون لوای حزب نیز مجاز هستند تبلیغات کنند و از نظر ما مانعی وجود ندارد.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top